A R T Y K U Ł A R C H I W A L N Y | w sprawie uchwalenia regulaminu określającego wysokość stawek i szczegółowe warunki przyznawania dodatków za wysługę lat, motywacyjnego, funkcyjnego, za warunki pracy oraz szczegółowe warunki obliczania i wypłacania wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw dla nauczycieli zatrudnionych w szkołach prowadzonych przez Gminę Latowicz na 2005 rok
| UCHWAŁA Nr XXIII/146/05
Rady Gminy Latowicz
z dnia 09 lutego 2005 roku
w sprawie uchwalenia regulaminu określającego wysokość stawek i szczegółowe warunki przyznawania dodatków za wysługę lat, motywacyjnego, funkcyjnego, za warunki pracy oraz szczegółowe warunki obliczania i wypłacania wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw dla nauczycieli zatrudnionych w szkołach prowadzonych przez Gminę Latowicz na 2005 rok.
Na podstawie art. 40 ust. 1 i art. 41 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym ( Dz. U. z 2001r Nr 142, poz. 1591, z 2002r. Nr 23, poz. 220, Nr 62, poz. 558, Nr 113, poz. 984, Nr 153, poz. 1271, Nr 214, poz. 1806, z 2003r. Nr 80, poz. 717, Nr 162, poz. 1568, z 2004r. Nr 102, poz. 1055, Nr 116, poz. 1203 ) i art. 30 ust. 6 ustawy z dnia 26 stycznia 1982r. – Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2003r. nr 118, poz. 1112, Nr 137, poz. 1304, Nr 203, poz. 1966, Nr 213, poz. 2081, z 2004r. Nr 96, poz. 959, Nr 179, poz. 1845 ) oraz rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 stycznia 2005r. w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli, ogólnych warunków przyznawania dodatków do wynagrodzenia zasadniczego oraz wynagradzania za pracę w dniu wolnym od pracy (Dz.U. Nr 22, poz. 181) po uzgodnieniu ze związkami zawodowymi, Rada Gminy Latowicz uchwala, co następuje:
§ 1
Uchwala się regulamin określający wysokość stawek i szczegółowe zasady przyznawania dodatków za wysługę lat, motywacyjnego, funkcyjnego, za warunki pracy oraz szczegółowe warunki obliczania i wypłacania wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw dla nauczycieli zatrudnionych w szkołach prowadzonych przez Gminę Latowicz na 2005 rok w brzmieniu stanowiącym załącznik do niniejszej uchwały.
§ 2
Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Latowicz.
§ 3
Traci moc uchwała nr XVIII/112/2000 Rady Gminy w Latowiczu z dnia 2 października 2000r. w sprawie uchwalenia Regulaminu przyznawania i wypłacania nauczycielom dodatków do wynagrodzenia, niektórych składników wynagrodzenia oraz dodatku mieszkaniowego.
§ 4
Uchwała podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego.
§ 5
Uchwała wchodzi w życie w terminie 14 dni od daty ogłoszenia.
Załącznik
do uchwały nr XXIII/146/05
Rady Gminy Latowicz
z dnia 09 stycznia 2005r.
Regulamin określający wysokość stawek i szczegółowe zasady przyznawania dodatków za wysługę lat, motywacyjnego, funkcyjnego, za warunki pracy oraz szczegółowe warunki obliczania i wypłacania wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw dla nauczycieli zatrudnionych w szkołach prowadzonych przez Gminę Latowicz na 2005r.
ROZDZIAŁ I
Dodatek za wysługę lat
§ 1
Dodatek za wysługę lat, przysługuje:
1/ począwszy od pierwszego dnia miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym nauczyciel nabył prawo do dodatku lub do wyższej stawki dodatku, jeżeli nabycie prawa nastąpiło w ciągu miesiąca,
2/ za dany miesiąc, jeżeli nabycie prawa do dodatku lub wyższej jego stawki nastąpiło od pierwszego dnia miesiąca.
§ 2
Dodatek za wysługę lat przysługuje nauczycielowi za okres urlopu dla poratowania zdrowia oraz za dni, za które otrzymuje wynagrodzenie, chyba że przepis szczególny stanowi inaczej. Dodatek ten przysługuje również za dni nieobecności w pracy z powodu niezdolności do pracy wskutek choroby bądź konieczności osobistego sprawowania opieki nad dzieckiem lub chorym członkiem rodziny, za które nauczyciel otrzymuje wynagrodzenie lub zasiłek z ubezpieczenia społecznego.
§ 3
Dodatek za wysługę lat wypłaca się z góry, w terminie wypłaty wynagrodzenia.
§ 4
Potwierdzenie nabycia prawa do dodatku za wysługę lat oraz wysokość tego dodatku, w formach o jakich mowa w § 2 określa nauczycielowi – dyrektor szkoły a dyrektorowi – Wójt Gminy Latowicz.
ROZDZIAŁ II
Dodatek motywacyjny
§ 5
Ustala się limit środków budżetowych wydzielonych w planach finansowych jednostek organizacyjnych w ramach planowanych środków budżetowych na wynagrodzenia ogółem, z przeznaczeniem na dodatki motywacyjne w wysokości
3 % kwoty planowanej na wynagrodzenia zasadnicze nauczycieli, zastępców dyrektorów i dyrektorów jednostek organizacyjnych zatrudnionych w szkołach z terenu gminy Latowicz.
§ 6
Dodatek motywacyjny dla nauczycieli przyznaje się za:
1) osiągnięcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze,
2) jakość świadczonej pracy, w tym związanej z powierzonym stanowiskiem kierowniczym, dodatkowym zadaniem lub zajęciem,
3) ocenę pracy nauczyciela,
4) zaangażowanie w realizację czynności i zajęć, o których mowa w art. 42 ust. 2 pkt 2 i 3 ustawy z dnia 26 stycznia 1982r.- Karta Nauczyciela (Dz.U. z 2003r. Nr 118, poz. 1112 z późn. zm.) zwanej w dalszej treści Kartą Nauczyciela.
§ 7
Dodatek motywacyjny dla nauczyciela przyznaje dyrektor szkoły, a dla dyrektora szkoły Wójt Gminy Latowicz.
§ 8
Wysokość dodatku motywacyjnego dla nauczycieli do od 1% do 10 % stawki wynagrodzenia zasadniczego, w granicach posiadanych środków na wynagrodzenia, ustala dyrektor jednostki na podstawie kryteriów określonych w tabeli.
Blok Lp. Kryterium
I Osiągnięcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze
1a. Skuteczność oddziaływań dydaktycznych:
wyniki klasyfikacji i promocji ( z uwzględnieniem możliwości uczniów)
sukcesy w konkursach ( olimpiadach ) przedmiotowych i innych na szczeblu gminnym, powiatowym, wojewódzkim (okręgowym) oraz centralnym
wyniki zewnętrznych badań poziomu nauczania ( w tym: sprawdzian po klasie VI Szkoły Podstawowej i egzamin po klasie III Gimnazjum )
wspomaganie uczniów mających trudności w nauce
zapewnienie pomocy uczniom o specjalnych potrzebach edukacyjnych (w tym: nauczanie uczniów niepełnosprawnych)
1b. Skuteczność oddziaływań wychowawczo – opiekuńczych:
diagnozowanie, eliminowanie zachowań niepożądanych
zapewnienie uczniom w szkole poczucia bezpieczeństwa
tworzenie przyjaznej atmosfery sprzyjającej rozwojowi uczniów
organizowanie efektywnej pomocy psychologiczno wychowawczej ( w tym: współpraca z poradnią psychologiczno – pedagogiczną oraz innymi instytucjami wspomagającymi pracę wychowawczą szkoły)
tworzenie warunków do rozwijania zdolności i zainteresowań uczniów
2. Umiejętne rozwiązywanie problemów wychowawczych uczniów we współpracy z rodzicami
3. Pełne rozpoznanie środowiska wychowawczego uczniów, aktywne i efektywne działanie na rzecz uczniów potrzebujących szczególnej opieki
II Jakość świadczonej pracy
4. Systematyczne i efektywne przygotowywanie się do przydzielonych obowiązków
5. Wzbogacanie własnego warsztatu pracy
6. Dbałość o estetykę i sprawność powierzonych pomieszczeń, pomocy dydaktycznych lub innych urządzeń szkolnych
7. Poprawność merytoryczna i metodyczna prowadzonych zajęć
8. Prawidłowe prowadzenie dokumentacji szkolnej, w tym pedagogicznej
9. Stosowanie ewaluacji pracy z uczniami
przestrzeganie zasad oceniania i klasyfikowania uczniów
diagnozowanie poziomu nauczania i postępu (przyrostu wiedzy i umiejętności)
ewaluacja systemu oceniania
10. Przestrzeganie dyscypliny pracy
11. Rzetelne i terminowe wywiązywanie się z poleceń służbowych
12. Umiejętność pracy zespołowej
13. Kultura osobista i etyka zawodowa
III Ocena pracy lub ocena dorobku zawodowego nauczyciela
IV Zaangażowanie w przygotowaniu i realizacji zajęć i czynności wynikających z zadań statutowych szkoły oraz związanych z samokształceniem i doskonaleniem zawodowym
14. Udział w organizowaniu przedsięwzięć, imprez i uroczystości o charakterze :
szkolnym
środowiskowym
ogólnopolskim
15. Współpraca z samorządem uczniowskim lub innymi organizacjami uczniowskimi działającymi na terenie szkoły
16. Prowadzenie lekcji koleżeńskich, przejawianie innych form aktywności w ramach wewnątrz szkolnego doskonalenia zawodowego nauczycieli
17. Zaangażowanie zawodowe nauczyciela
konstruowanie programów nauczania
udział w konstruowaniu szkolnego programu wychowawczego
uczestnictwo w pozalekcyjnej działalności szkoły
opracowywanie innowacyjnych ( autorskich ) treści programowych i dydaktycznych
zainteresowanie uczniem i jego środowiskiem
podnoszenie kwalifikacji zawodowych i wykształcenia ogólnego
§ 9
Wysokość dodatku motywacyjnego dla dyrektorów, od 1% do 20% stawki wynagrodzenia zasadniczego, w granicach środków na wynagrodzenia przyznanych szkole, ustala Wójt Gminy Latowicz na podstawie kryteriów określonych w tabeli.
Blok Lp. Kryterium
I Osiągnięcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze
1a. Skuteczność oddziaływań dydaktycznych:
wyniki klasyfikacji i promocji
sukcesy w konkursach ( olimpiadach ) przedmiotowych i innych na szczeblu powiatowym, wojewódzkim (okręgowym) oraz centralnym
wyniki zewnętrznych badań poziomu nauczania ( w tym: sprawdzian po klasie VI Szkoły Podstawowej i egzamin po klasie III Gimnazjum )
wspomaganie uczniów mających trudności w nauce
zapewnienie pomocy uczniom o specjalnych potrzebach edukacyjnych (w tym: nauczanie uczniów niepełnosprawnych)
1b. Skuteczność oddziaływań wychowawczo – opiekuńczych:
diagnozowanie, eliminowanie zachowań niepożądanych
zapewnienie w szkole poczucia bezpieczeństwa uczniom i nauczycielom
tworzenie przyjaznej atmosfery sprzyjającej rozwojowi uczniów
organizowanie efektywnej pomocy psychologiczno wychowawczej ( w tym: współpraca z poradnią psychologiczno – pedagogiczną oraz innymi instytucjami wspomagającymi pracę wychowawczą szkoły )
tworzenie warunków do rozwijania zdolności i zainteresowań uczniów
2. Preferowanie działań organizacyjnych i pedagogicznych ( w tym: innowacyjnych) tworzących indywidualny charakter szkoły:
opracowanie i realizowanie planu rozwoju szkoły (w tym: opracowanie misji szkoły)
wdrażanie autorskich programów nauczania
promowanie osiągnięć edukacyjnych szkoły
II Jakość świadczonej pracy
3. Wykazywanie dbałości o mienie komunalne będące w zarządzie dyrektora i gospodarne nim zarządzanie, w tym:
konserwacja i naprawy w wyniku przeglądów doraźnych i okresowych
realizacja planu remontów
modernizowanie bazy szkolnej ( w tym: racjonalność zakupów )
4. Prowadzenie racjonalnej polityki kadrowej:
systematyczne (terminowe) dokonywanie oceny pracy nauczycieli
inicjowanie i wspieranie rozwoju zawodowego nauczycieli (w tym: prowadzącego do uzyskiwania kolejnych szczebli awansu zawodowego)
przeciwdziałanie i rozwiązywanie problemów i konfliktów zakładowych i środowiskowych
5. Zapewnienie wysokiego stopnia organizacji pracy szkoły:
dbałość w przestrzeganiu przepisów prawa oświatowego, w tym statutu szkoły
przestrzeganie zasad oceniania, klasyfikowania, promowania i przeprowadzania egzaminów
zapewnienie sprawnego systemu obiegu informacji ( dyrektor – nauczyciele – uczniowie – rodzice)
wykazywanie dbałości o właściwy poziom bezpieczeństwa i higieny pracy ( pracowników i uczniów)
zorganizowanie właściwej opieki nad uczniami ( np. żywienie, świetlica, opieka medyczna, wycieczki, zapomogi, różne formy pomocy uczniom)
kontrolowanie i egzekwowanie dyscypliny pracy
opracowanie i stosowanie systemu ewaluacji pracy szkoły (placówki)
kultura osobista i etyka zawodowa
III Ocena pracy
6. a) wyróżniająca ocena pracy
IV Zaangażowanie w przygotowaniu i realizacji zajęć i czynności wynikających z zadań statutowych szkoły oraz związanych z samokształceniem i doskonaleniem zawodowym
7. Prawidłowe zaplanowanie budżetu (planu rzeczowo-finansowego szkoły)
8. Racjonalne dysponowanie przyznanymi szkole środkami określonymi w planie rzeczowo - finansowym
9. Pozyskiwanie dodatkowych środków finansowych i świadczeń na rzecz szkoły (w ramach obowiązujących przepisów)
10. Aktywna współpraca z samorządem uczniowskim oraz radą rodziców
11. Organizowanie współpracy między szkołami
12. Współpraca z instytucjami oświatowymi (stowarzyszenia, fundacje) w celu podnoszenia jakości oferty dydaktyczno - wychowawczej
13. Terminowe realizowanie zadań polityki oświatowej organu prowadzącego, a w szczególności:
respektowanie postanowień, decyzji, uchwał Rady Gminy
terminowe wypełnianie dodatkowych zadań zlecanych przez organ prowadzący
14. Merytoryczna współpraca z organem prowadzącym
przestrzeganie ustalonych procedur i terminów:
tworzenie arkusza organizacji pracy szkoły
wprowadzanie aneksów
sporządzanie sprawozdań statystycznych
15. Prawidłowe wywiązywanie się z obowiązków zawiązanych ze sprawowaniem nadzoru pedagogicznego:
systematyczna i planowa ocena pracy nauczycieli
przestrzeganie zasad oceniania i klasyfikowania uczniów
diagnozowanie poziomu nauczania i postępu (przyrostu wiedzy i umiejętności)
ewaluacja systemu oceniania
16. Inicjowanie i organizowanie wewnątrz szkolnego doskonalenia zawodowego nauczycieli
17. Podnoszenie kwalifikacji zawodowych i wykształcenia ogólnego
§ 10
Dodatek motywacyjny jest ruchomy i zróżnicowany i przyznawany jest w zależności od oceny pracy nauczyciela przez dyrektora szkoły.
§ 11
Dodatek motywacyjny dla dyrektora szkoły jest ustalany przez Wójta Gminy Latowicz na okres nie krótszy niż 1 rok szkolny.
§ 12
Dodatek motywacyjny dla nauczycieli przyznaje się na czas określony, nie krótszy niż 6 miesięcy i nie dłuższy niż jeden rok szkolny.
§ 13
1. Dodatek motywacyjny przysługuje nauczycielom zatrudnionym w pełnym jak i w niepełnym wymiarze godzin za okres wykonywania pracy na zajmowanym stanowisku.
2. Dodatek motywacyjny przysługuje także nauczycielom zatrudnionym na czas określony dłuższy niż 6 miesięcy.
§ 14
Dodatek motywacyjny nie przysługuje nauczycielowi w okresie przebywania na urlopie dla poratowania zdrowia, urlopie macierzyńskim, stanie nieczynnym oraz w okresie nieobecności nauczyciela z powodu choroby.
§ 15
Decyzję o przyznaniu dodatku motywacyjnego nauczycielowi lub dyrektorowi szkoły przekazuje się osobie zainteresowanej w formie pisemnej.
§ 16
Dodatek motywacyjny wypłacany jest w terminach wypłaty wynagrodzenia zasadniczego.
ROZDZIAŁ III
Dodatek funkcyjny
§ 17
Dodatek funkcyjny przysługuje w wysokości określonej w poniższej tabeli:
Lp. Stanowiska kierownicze Wysokość
dodatku funkcyjnego ( zł )
od - do
1. Dyrektor szkoły, zespołu szkół liczącego:
a) do 6 oddziałów
b) 7 – 11 oddziałów
c) 12 i więcej oddziałów
380- 500
480- 600
600 - 700
2. Wicedyrektor szkoły 300 - 400
3. Wychowawstwo klasy w oddziale liczącym:
a) do 18 uczniów
b) 19 – 26 uczniów
c) 27 i więcej
45 - 55
55 - 65
65 – 75
4. Doradca metodyczny
400 – 500
5. Nauczyciel - konsultant 200 – 300
6. Opiekun stażu
50 - 100
§ 18
Prawo do dodatku funkcyjnego powstaje od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiło powierzenie stanowiska kierowniczego, a jeżeli powierzenie stanowiska nastąpiło pierwszego dnia miesiąca – od tego dnia.
§ 19
Dodatek funkcyjny nie przysługuje w okresie nieusprawiedliwionej nieobecności w pracy, w okresie urlopu dla poratowania zdrowia i w okresach, za który nie przysługuje wynagrodzenie zasadnicze oraz od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nauczyciel zaprzestał pełnienia z innych powodów obowiązków, do których jest przypisany ten dodatek, a jeżeli zaprzestanie pełnienia obowiązków nastąpiło od pierwszego dnia miesiąca – od tego dnia.
§ 20
Nauczycielowi przysługuje tylko jeden dodatek funkcyjny, a w razie zbiegu tytułów do dwóch lub więcej dodatków funkcyjnych przysługuje dodatek wyższy, z wyłączeniem dodatku za wychowawstwo.
§ 21
1. Dodatek funkcyjny dla nauczyciela pełniącego funkcje kierownicze w szkole ustala dyrektor szkoły, a dla dyrektora szkoły Wójt Gminy Latowicz.
2. Dodatek funkcyjny w stawce ustalonej dla dyrektora szkoły przysługuje wicedyrektorowi szkoły od pierwszego dnia miesiąca kalendarzowego następującego po 1miesiącu zastępstwa.
§ 22
Dodatek funkcyjny wypłacany jest w terminach wypłaty wynagrodzenia zasadniczego.
ROZDZIAŁ IV
Dodatek za trudne warunki pracy
§ 23
Nauczycielom i wychowawcom, pracującym w warunkach określonych w § 8 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 stycznia 2005 r. w
sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli, ogólnych warunków przyznawania dodatków do wynagrodzenia zasadniczego oraz wynagradzania za pracę w dniu wolnym od pracy (Dz.U. Nr 22, poz. 181)
bez względu na stopień awansu zawodowego przysługują dodatki za trudne warunki pracy w następujących wysokościach:
1) za prowadzenie zajęć rewalidacyjno – wychowawczych z dziećmi i młodzieżą upośledzonymi umysłowo w stopniu głębokim – od 10 % do 15 % stawki wynagrodzenia zasadniczego nauczyciela stażysty z tytułem zawodowym magistra z przygotowaniem pedagogicznym.
2) za prowadzenie przez nauczycieli zajęć dydaktycznych i wychowawczych w specjalnych przedszkolach (oddziałach), szkołach (klasach) specjalnych oraz prowadzenie indywidualnego nauczania dziecka zakwalifikowanego do kształcenia specjalnego – od 10 % do 15 % stawki wynagrodzenia zasadniczego nauczyciela stażysty z tytułem zawodowym magistra z przygotowaniem pedagogicznym.
3) za prowadzenie zajęć dydaktycznych w klasach łączonych z wyłączeniem przedmiotów artystycznych tj. w-f. plastyka, muzyka, technika w szkołach podstawowych – w wysokości 7 % godzinowej stawki osobistego zaszeregowania nauczyciela za każdą przepracowaną godzinę.
§ 24
Dodatek za trudne warunki pracy przysługuje w okresie faktycznego wykonywania pracy, z którą dodatek jest związany oraz w okresie niewykonywania pracy, za który przysługuje wynagrodzenie liczone jak za okres urlopu wypoczynkowego.
§ 25
1. Dodatek za trudne warunki pracy wypłaca się w całości, jeżeli nauczyciel / dyrektor / realizuje w tych warunkach całość obowiązującego go wymiaru zajęć.
2. Dodatek wypłaca się w części jeżeli nauczyciel realizuje część obowiązującego go wymiaru godzin. Powyższe dotyczy również nauczycieli doradców metodycznych.
§ 26
Dodatek za trudne warunki wypłaca się z dołu, jedynie za efektywnie przepracowane godziny.
§ 27
Dodatek za trudne warunki wypłaca nauczycielowi – dyrektor szkoły a dyrektorowi – Wójt Gminy Latowicz.
ROZDZIAŁ V
Obliczanie wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe
oraz godziny doraźnych zastępstw.
§ 28
Wynagrodzenie za godzinę ponadwymiarową ustala się dzieląc stawkę wynagrodzenia zasadniczego ( łącznie z dodatkami za trudne warunki – jeżeli praca w godzinach ponadwymiarowych odbywa się w takich warunkach) przez miesięczną liczbę godzin obowiązkowego wymiaru zajęć ustalonego dla rodzaju zajęć dydaktycznych, wychowawczych lub opiekuńczych realizowanych w ramach zajęć ponadwymiarowych.
§ 29
Miesięczną liczbę godzin obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczyciela uzyskuje się mnożąc tygodniowy obowiązkowy wymiar przez 4,16 z zaokrągleniem do pełnych godzin w ten sposób, że czas zajęć do 0,5 godziny pomija się, a co najmniej 0,5 godziny liczy się za pełną godzinę.
§ 30
Wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe przydzielone w arkuszu organizacyjnym przysługują za faktycznie przepracowaną w danym tygodniu liczbę godzin ponad obowiązkowy wymiar godzin zajęć dydaktycznych, wychowawczych, opiekuńczych.
§ 31
W przypadku nie zrealizowania przydzielonych godzin ponadwymiarowych z przyczyn leżących po stronie pracodawcy z powodu:
1) zawieszenia zajęć z uwagi na rekolekcje,
2) zawieszenia zajęć ze względu na mrozy i epidemię,
3) wyjazd dzieci na wycieczkę,
4) chorobę dziecka nauczanego indywidualnie, trwającą nie dłużej niż tydzień,
5) udziału nauczyciela w konferencji metodycznej na podstawie skierowania dyrektora szkoły lub Wójta Gminy Latowicz
- godziny te traktuje się tak jak faktycznie odbyte.
§ 32
Wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe przydzielone w arkuszu organizacji szkoły placówki nie przysługują za dni w których nauczyciel nie realizuje zajęć z powodu:
1) przerw przewidzianych przepisami o organizacji roku szkolnego,
2) rozpoczynania i kończenia zajęć w środku tygodnia,
3) za dni usprawiedliwionej nieobecności w pracy,
4) za dni ustawowo wolne od pracy.
§ 33
Dla ustalenia wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe w tygodniach, w których przypadają dni usprawiedliwionej nieobecności w pracy nauczyciela lub dni ustawowo wolne od pracy oraz w tygodniach, w których zajęcia rozpoczynają się lub kończą w środku tygodnia – za podstawę ustalenia godzin ponadwymiarowych przyjmuje się obowiązkowy tygodniowy wymiar zajęć, określony w art. 42 ust. 3 ustawy Karta Nauczyciela ( pomniejszony o 1/5 tego wymiaru lub 1/4, gdy dla nauczyciela ustalono czterodniowy tydzień pracy) za każdy dzień usprawiedliwionej nieobecności w pracy lub dzień ustawowo wolny od pracy. Liczba godzin ponadwymiarowych, za które przysługuje wynagrodzenie w takim tygodniu, nie może być jednak większa niż liczba godzin przydzielonych w arkuszu organizacyjnym.
§ 34
Wysokość wynagrodzenia za jedną godzinę zajęć doraźnego zastępstwa przepracowaną zgodnie z planem i programem nauczania ustala się na zasadach określonych do obliczania wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe.
§ 35
Wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe i doraźnych zastępstw wypłaca się z dołu.
ROZDZIAŁ VI
Postanowienia końcowe
§ 36
Wszelkie zmiany niniejszego regulaminu wymagają formy przewidzianej dla jego uchwalenia.
| |
Autor : | insp. ds. oświaty | Zredagował(a) : | | Data wprowadzenia : | 2005-08-04 12:51:31 | Data ostatniej modyfikacji : | 2005-08-04 12:51:31 | Liczba wyświetleń : | 1075 |
|
|