PROTOKÓŁ NR XXVI/09
Z SESJI RADY GMINY LATOWICZ
Z DNIA 25 CZERWCA 2009 ROKU
1
OTWARCIE SESJI RADY GMINY
Przewodniczący Rady Gminy - Jan Domański, o godzinie 930 otworzył sesję i po powitaniu radnych i gości oświadczył, iż zgodnie z listą obecności aktualnie w posiedzeniu uczestniczy 13 radnych, (nieobecni: p. radny Wojciech Olko oraz p. radny Kazimierz Sekuła) co wobec ustawowego składu Rady wynoszącego 15 osób stanowi quorum pozwalające na podejmowanie prawomocnych decyzji. (listy obecności radnych oraz sołtysów stanowią załączniki do niniejszego protokołu).
W sesji uczestniczyli:
1. Bogdan Świątek-Górski - Wójt Gminy;
2. Zofia Łodyga - Skarbnik Gminy,
3. Barbara Zgódka - Sekretarz Gminy
2
PRZEDSTAWIENIE PORZĄDKU OBRAD
Przewodniczący Rady Gminy
Przedstawił, przekazany wcześniej wszystkim radnym następujący, proponowany porządek obrad:
1. Otwarcie sesji Rady Gminy.
2. Przedstawienie porządku obrad.
3. Interpelacje i zapytania radnych.
4. Podjęcie uchwały w sprawie zaciągnięcia długoterminowej pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie dla Gminy Latowicz na sfinansowanie wydatków związanych z wykonaniem "Budowy przydomowych oczyszczalni ścieków we wsiach Gminy Latowicz".
5. Podjecie uchwały w sprawie zmian w budżecie Gminy Latowicz na rok 2009.
6. Podjęcie uchwały w sprawie nie wyrażenia zgody na wyodrębnienie w budżecie gminy środków stanowiących fundusz sołecki.
7. Podjęcie uchwały w sprawie zbycia nieruchomości w miejscowości Latowicz stanowiącej własność Gminy Latowicz.
8. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi na działalność Wójta Gminy Latowicz.
9. Informacja na temat realizacji zadań z zakresu gospodarki przestrzennej.
10. Informacja Komendanta Gminnego OSP na temat działalności jednostek OSP z terenu Gminy Latowicz.
11. Informacja z działalności Przewodniczącego Rady w okresie między sesjami.
12. Sprawozdanie z działalności Wójta Gminy w okresie między sesjami.
13. Udzielenie odpowiedzi na złożone interpelacje i zapytania radnych.
14. Sprawy różne.
15. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji Rady Gminy.
16. Zamknięcie sesji Rady Gminy.
Następnie Przewodniczący Rady zapytał czy są jakieś uwagi lub wnioski co do zaproponowanego porządku obrad.
Skarbnik Gminy powiedziała, że prosi o wyrażenie zgody na zmianę tytułu uchwały w pkt. 4 porządku obrad na następujący: "Podjęcie uchwały w sprawie zaciągnięcia kredytu preferencyjnego długoterminowego /2009 - 2012/ w Banku Ochrony Środowiska s.a. z dopłatami Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie dla Gminy Latowicz na sfinansowanie wydatków związanych z wykonaniem "Budowy przydomowych oczyszczalni ścieków we wsiach Gminy Latowicz".
Wójt Gminy wyjaśnił, że proponowana zmiana nie jest istotna - zmienia się tylko źródło finansowania z WFOŚiGW na BOŚ i to, że nie będzie to pożyczka lecz kredyt. Zasady będą takie same a nawet korzystniejsze niż w przypadku WFOŚiGW.
Przewodniczący Rady poddał proponowaną zmianę pod głosowanie.
Rada Gminy Latowicz w obecności 13 radnych, jednogłośnie wyraziła zgodę na zmianę.
Ponieważ więcej uwag ani wniosków nie zgłoszono przystąpiono do realizacji kolejnych punktów porządku obrad.
3
INTERPELACJE I ZAPYTANIA RADNYCH
Nie zgłoszono zapytań ani interpelacji.
4
PODJĘCIE UCHWAŁY W SPRAWIE ZACIĄGNIĘCIA KREDYTU PREFERENCYJNEGO DŁUGOTERMINOWEGO /2009 - 2012/ W BANKU OCHRONY ŚRODOWISKA S.A. Z DOPŁATAMI WOJEWÓDZKIEGO FUNDUSZU OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ W WARSZAWIE DLA GMINY LATOWICZ NA SFINANSOWANIE WYDATKÓW ZWIĄZANYCH Z WYKONANIEM "BUDOWY PRZYDOMOWYCH OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW WE WSIACH GMINY LATOWICZ"
Projekt uchwały przedstawiła p. Zofia Łodyga - Skarbnik Gminy.
Pani Skarbnik poinformowała, że powyższy kredyt przewidziany jest jako jedno ze źródeł finansowania zadania. Chodzi o kredyt do kwoty 272.075,00zł. Kredyt będzie spłacany w latach 2009, 2010, 2011, 2012, a jego oprocentowanie wyniesie ok. 3,5%. Spłata kredytu nastąpi z dochodów własnych Gminy Latowicz tj. z podatku rolnego Zabezpieczenie kredytu stanowić będą weksel własny in blanco wraz z deklaracją wekslową oraz notarialne poddanie się egzekucji.
Pan radny Stanisław Parol poprosił o poinformowanie na czym polegają warunki preferencyjne przedmiotowego kredytu ? Jaką łączną kwotę Gmina Latowicz będzie musiała zwrócić w roku 2012 ?
Pani Skarbnik poinformowała, że gdy przyjąć, iż kredyt zaciągnięty zostanie np. w dniu 15 sierpnia 2009 r. to spłata kredytu będzie wyglądać w sposób następujący:
- w roku 2009: 3.992,00zł
- w roku 2010: 8.645,00zł
- w roku 2011: 6.741,00zł
- w roku 2012: 3.797zł
Łącznie: 23.175,00zł
Warunki preferencyjne kredytu są takie same jak w przypadku pożyczki z WFOŚiGW. Jest takie same oprocentowanie. BOŚ dostaje dopłaty z WFOŚiGW i dlatego oprocentowanie jest takie niskie.
Pan radny Witold Kłos zapytał o koszty uruchomienia kredytu.
Pani Skarbnik powiedziała, że w tym przypadku nie będzie żadnej prowizji.
Ponieważ nie zgłoszono więcej pytań ani uwag, Przewodniczący Rady - p. Jan Domański poddał projekt uchwały pod głosowanie.
Rada Gminy Latowicz w obecności 13 radnych, jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie zaciągnięcia kredytu preferencyjnego długoterminowego /2009 - 2012/ w Banku Ochrony Środowiska S.A. z dopłatami Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie dla Gminy Latowicz na sfinansowanie wydatków związanych z wykonaniem "Budowy przydomowych oczyszczalni ścieków we wsiach Gminy Latowicz" - uchwała w załączeniu do protokołu.
5
PODJECIE UCHWAŁY W SPRAWIE ZMIAN W BUDŻECIE GMINY LATOWICZ NA ROK 2009
Projekt uchwały przedstawiła p. Zofia Łodyga - Skarbnik Gminy.
Wójt Gminy zgłosił poprawkę do uchwały tzn. poprosił o wyrażenie zgody na zwiększenie o 50tyś.zł wydatków z przeznaczeniem na pokrycie asfaltem odcinka drogi prowadzącej na osiedle w Latowiczu (za przystankiem, od drogi wojewódzkiej 802), który to odcinek nie został wykonany wtedy gdy inne drogi osiedlowe z uwagi na zbyt małą dotację otrzymaną ówcześnie przez gminę na przedmiotowe zadanie. Chodzi tu o odcinek długości ok. 320mb i powierzchni ok. 1800m/2 .Wójt powiedział, że jego propozycja jest związana z wykonywaniem aktualnie przez Zarząd Dróg Powiatowych drogi powiatowej do Kamionki (z Wymyśla). Przetarg na wykonanie tej drogi "poszedł" bardzo tanio - 16zł netto za m/2 - za położenia warstwy bitumicznej o grubości 4cm. Szef firmy, jaka wykonuje tą drogę dla powiatu najpierw chciał zrobić ew. ten gminny odcinek drogi za 20zł za 1m/2 ale gdy usłyszał, że za taką cenę gmina nie będzie zainteresowana to w końcu zapewne przemyślał temat i obecnie zgodził się wykonać ten odcinek jezdni na osiedle za taką samą cenę za jaką robią drogę powiatową do Kamionki. Cena wykonania tego odcinka drogi na osiedle byłaby 54tyś.zł netto i trzeba mieć świadomość, że jest to dobra cena - nikt za mniejsze pieniądze obecnie tego nie zrobi. Oni się zgodzili, bo już są tutaj zainstalowani tj. mają sprowadzony sprzęt itd. i dlatego się im to opłaca.
Pan radny Witold Kłos powiedział, że można było wcześniej powiedzieć coś na temat tej drogi, było wiadomo, że kiedyś trzeba będzie tą drogę zrobić i było wiadomo, że ZDP będzie robił drogę do Kamionki - wtedy można było omówić sprawę z radnymi a tak radni są zaskoczeni, tym bardziej, że temat nie był nawet przedstawiany na posiedzeniach komisji jakie odbyły się przed sesją.
Wójt powiedział, że nie mówił o tym, bo firma początkowo nie chciała wykonać tego odcinka na osiedle po tej samej cenie jak dla powiatu a tylko takie rozwiązanie brał pod uwagę - teraz się w końcu na takie warunki zgodzili.
Pan radny Stanisław Parol powiedział, że droga ta była planowana, planowano zrobienie tego zadania kompleksowo, bo dojazd do osiedla jest potrzebny, chociaż trzeba zauważyć, że już droga dojazdowa na osiedle od strony drogi powiatowej w kierunku Mrozów jest wykonana ale jeśli faktycznie jest tak jak mówi p. Wójt, tzn., że będzie to wykonane tak tanio to niech tak będzie. Pan Stanisław Parol powiedział następnie, że jest natomiast zdziwiony tym, iż p. Wójt dokonał w planie inwestycji na rok 2010 zwiększenia kwoty na budowę IV etapu kanalizacji w Latowiczu z 2mln800tyś.zł na 4mln.800tyś.zł czyli prawie o 100% . Jeżeli byłyby zwiększone zadania inwestycyjne w tym zadaniu to można byłoby się zgodzić ale nie znamy ani projektu ani niczego więcej tylko wiemy, że będzie to IV etap kanalizacji w Latowiczu. Kosztorys, projekt był sporządzany w okresie gdy ceny tego typu robót były bardzo wysokie - obecnie jest duża obniżka tych cen tak pod względem materiałów jak i wykonania. W tym przypadku założenie wkładu własnego gminy, który wynosi 30% w zadanie planowane do wykonania w Latowiczu wycenione na 4mln.800tyś.zł to blokowanie tym samym innych inwestycji, które mogłyby być wykonywane na pozostałym terenie Gminy Latowicz. Chodzi o to, iż prognozy na kolejny rok nie wskazują na podwyżkę cen materiałów i usług a wręcz odwrotnie. Natomiast oczywiście ostatecznie o tych sprawach zdecyduje przetarg. Dlatego też takie blokowanie środków gminy a tym samym blokowanie możliwości użycia ich przy innych zadaniach nie wydaje się właściwe.
Wójt Gminy powiedział, że być może p. Stanisław Parol ma rację ale wszystko zweryfikuje przetarg. Pod koniec czerwca zostaną złożone wnioski o dofinansowanie tej inwestycji. Prawdopodobnie za dwa miesiące powinno już być wiadomo, czy Gmina Latowicz otrzyma dofinansowanie do tego zadania - jeśli dofinansowanie będzie to będzie udzielone do tej większej zakładanej wartości i to jest dobrze, jest lepiej niż gdyby było udzielone do zbyt małej kwoty. Później oczywiście trzeba będzie po przetargu zweryfikować te założenia bo to rynek decyduje a nie kosztorys inwestorski. W tym roku i tak gmina tego zadania nie zrobi bo jej na to nie będzie stać. Pewnie na jesieni 2009 będzie trzeba określić wycenę kosztorysową inwestycji kanalizacyjnej w Wielgolesie w ramach przygotowania dokumentów do wniosków o dofinansowanie i zapewne radni podobnie jak dzisiaj będą zaskoczeni zwiększeniem tej kwoty w kosztorysie - już wiadomo, że kwota ta będzie duża większa, będzie to dużo wyżej wycenione niż obecnie przez kosztorysantów - to nie będzie przeszkadzać, zweryfikuje się to w przetargu. Byłoby to blokowanie gdyby równocześnie przygotowywać, składać dwa wnioski: na kanalizację w Wielgolesie i na oczyszczalnie przydomowe ale nie ma takiej możliwości ze względów finansowych dlatego nie ma niebezpieczeństwa blokowania.
Ponieważ nie zgłoszono więcej pytań Przewodniczący Rady poddał proponowaną zmianę w uchwale pod glosowanie.
Rada Gminy w obecności 13 radnych, 11 głosami "za" przy 2 "wstrzymujących" wyraziła zgodę na przeznaczenie 54tyś.zł na wykonanie odcinka dojazdowej drogi do osiedla w Latowicza.
Ponieważ projekt uchwały był przedmiotem obrad komisji nie zgłoszono pytań, uwag ani wniosków i Przewodniczący Rady poddał projekt uchwały pod głosowanie.
Rada Gminy Latowicz w obecności 13 radnych, 11 głosami "za" przy 2 "wstrzymujących" podjęła uchwałę - uchwała w załączeniu do protokołu.
6
PODJĘCIE UCHWAŁY W SPRAWIE NIE WYRAŻENIA ZGODY NA WYODRĘBNIENIE W BUDŻECIE GMINY ŚRODKÓW STANOWIĄCYCH FUNDUSZ SOŁECKI
Projekt uchwały przedstawił Wójt Gminy. Powiedział, że apeluje o podjęcie proponowanej uchwały ponieważ będzie to korzystne dla budżetu gminy. Powiedział, że proponuje nie wyrażać zgody na wyodrębnienie funduszu soleckiego ponieważ do tej pory na "starych zasadach" na zebraniach wiejskich co roku było dzielonych ok. 98tyś.zł z budżetu gminy natomiast teraz byłaby to już znacznie większa kwota - ponad 200tyśzł a to oznacza, że gmina będzie miała mniej środków do dyspozycji gdy trzeba będzie mieć środki na tzw. wkład własny przy realizacji inwestycji, ponieważ jest mało prawdopodobne, że uda się przekonać mieszkańców na zebraniach wiejskich, aby przeinaczali środki z funduszu sołeckiego na dofinansowanie inwestycji gminnych. Byłyby to raczej środki na zadania o znaczeniu lokalnym w ramach sołectwa. Do tematu będzie można oczywiście wrócić - jest to nowość, nie widomo jak będzie funkcjonować, być może za jakiś czas będzie zasadne zdecydowanie się na fundusz sołecki, uchwałę taką można będzie podjąć w każdym roku. Oczywiście inicjatywa ta ma także cechy dodatnie - chodzi o zaktywizowanie mieszkańców -będą mieli większe kwoty, o których będą mogli decydować na zebraniach wiejskich aczkolwiek w pewnych ramach, nie będzie można tych środków przeznaczać na wszystko, jest to sprecyzowane, że chodzi o zadania służące poprawie życia mieszkańców danej społeczności.
Pan radny Witold Kłos powiedział, że jest za tym, aby wyodrębnić w budżecie gminy fundusz sołecki. Jest to nowość, jest to jakaś szansa - dajmy szansę sołtysom, może się to sprawdzi. Jeśli sołtys będzie operatywny to te środki dobrze wykorzysta, jeśli nie będzie potrafił to przecież te pieniądze nie przepadną, zostaną w budżecie gminy.
Pan radny Stanisław Kowalski powiedział, że także jest za tym, aby wyodrębnić w budżecie fundusz sołecki, aby nie zabierać mieszkańcom tych środków za które wprawdzie na innych zasadach i z wykorzystaniem mniejszych kwot ale do tej pory robione były różne zadania. Opinia mieszkańców w sprawie likwidacji podziału środków na zebraniach wiejskich jest negatywna.
Pan radny Stanisław Parol powiedział, że on nie robiłby tragedii z tego tematu, ponieważ te fundusze sołeckie byłyby wykorzystane na terenie gminy, byłyby wykorzystywane na terenie całej gminy a nie tylko w centrum gminy, bo jeśli będzie się wspierało tylko centrum to ludzie z tych innych terenów się zbuntują. Z drugiej strony gdyby tego funduszu nie było, nie byłyby te środki dzielone na tych wiele wniosków tak jak to zazwyczaj bywa na zebraniach wiejskich lecz byłyby racjonalnie dzielone te środki dla całej gminy to także nie byłoby to złe.
Pani sołtys ze wsi Borówek powiedziała, że ona także jest za tym, aby wyodrębnić w budżecie fundusze soleckie - pieniądze te są potrzebne mieszkańcom wsi na różne bieżące cele o znaczeniu lokalnym, i mieszkańcy Borówka są za tym, aby nadal dokonywać podziału środków na zebraniach wiejskich.
Pan radny Witold Kłos powiedział, że środki z funduszów sołeckich i tak będą przeznaczane na cele, które i tak są zadaniami gminy np. remonty dróg dlatego nie będzie tu żadnej straty.
Pan radny Stanisław Parol powiedział, że należy pamiętać, iż wnioski o przeinaczeniu środków z funduszu sołeckiego będą zatwierdzane przez Radę i Wójt będzie miał możliwości kontrolowania tych zgłoszonych przez zebrania wiejskie zadań dlatego też proponuje zdecydować o wyodrębnieniu funduszu sołeckiego.
Ponieważ nie zgłoszono więcej pytań Przewodniczący Rady poddał proponowaną uchwałę pod glosowanie.
Rada Gminy w obecności 13 radnych, 2 głosami "za", 6 "przeciw" oraz 5 "wstrzymującymi" nie podjęła proponowanej uchwały.
Pan radny Witold Kłos zgłosił wniosek w sprawie wyrażenia zgody na wyodrębnienie w budżecie gminy środków funduszu sołeckiego.
Przewodniczący poddał zgłoszony wniosek pod głosowanie.
Rada Gminy w obecności 13 radnych, 5 głosami "za", 5 "przeciw" oraz 3 "wstrzymującymi" nie podjęła decyzji w sprawie.
Wobec powyższego p. Alina Saracka - radca prawny UG zaproponowała reasumpcję głosowania ponieważ ustawodawca nałożył na radę Gminy obowiązek podjęcia uchwały a to na razie nie nastąpiło.
Pan radny Stanisław Parol zauważył, że w porządku obrad nie ma uchwały w sprawie wyodrębnienia funduszu.
Wobec powyższego p. radny Witold Kłos zgłosił wniosek o umieszczenie w porządku obrad punktu 6a "Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na wyodrębnienie w budżecie gminy środków stanowiących fundusz sołecki".
Rada Gminy w obecności 13 radnych jednogłośnie wyraziła zgodę na wprowadzenie proponowanego punktu 6a.
Przewodniczący poddał projekt uchwały pod glosowanie.
Rada Gminy w obecności 13 radnych, 7 głosami "za", 2 "przeciw" oraz 4 "wstrzymującymi" podjęła uchwalę - uchwała w załączeniu do protokołu.
7
PODJĘCIE UCHWAŁY W SPRAWIE ZBYCIA NIERUCHOMOŚCI W MIEJSCOWOŚCI LATOWICZ STANOWIĄCEJ WŁASNOŚĆ
GMINY LATOWICZ
Projekt uchwały przedstawiła p. Elżbieta Całka - insp. ds. gospodarki nieruchomościami. Poinformowała, że chodzi o nieruchomość położoną na Rozstankach, bez dostępu do drogi i o powierzchni 0,3117ha.
Ponieważ projekt uchwały był przedmiotem obrad komisji radni nie wnieśli pytań ani uwag i Przewodniczący Rady poddał projekt uchwały pod głosowanie.
Rada Gminy Latowicz w obecności 13 radnych jednogłośnie podjęła uchwałę - uchwała w załączeniu do protokołu.
8
PODJĘCIE UCHWAŁY W SPRAWIE ROZPATRZENIA SKARGI NA DZIAŁALNOŚĆ WÓJTA GMINY LATOWICZ
Projekt uchwały przedstawiła p. Barbara Zgódka - Sekretarz Gminy. Powiedziała, że projekt uchwały zakłada uznanie skargi za bezzasadną.
Pan radny Stanisław Parol powiedział, że będąc radnym wie, że zarzuty te przedstawione w skardze są wciąż wnoszone przez tą osobę skarżącą, wciąż się powtarzają i faktycznie są bezzasadne dlatego proponuje właśnie uznanie tej skargi za bezzasadną.
Ponieważ projekt uchwały był przedmiotem obrad komisji radni nie wnieśli pytań ani uwag i Przewodniczący Rady poddał projekt uchwały pod głosowanie.
Rada Gminy Latowicz w obecności 13 radnych jednogłośnie podjęła uchwałę uznając skargę za bezzasadną - uchwała w załączeniu do protokołu.
9
INFORMACJA NA TEMAT REALIZACJI ZADAŃ Z ZAKRESU GOSPODARKI PRZESTRZENNEJ
Informację przedstawił p. Tadeusz Nowicki - insp. ds. inwestycji. Poinformował, że obecnie Gmina Latowicz nie posiada aktualnego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Nie jest zlecane opracowanie nowego planu bowiem są planowane zmiany przepisów w tej sprawie i istnieje obawa, że pieniądze wydane na takie Plan mogłyby okazać się wyrzucone w błoto bowiem zmiana przepisów wymogłaby na gminie opracowywanie nowego dokumentu. Wbrew pozorom brak planu nie jest aż tak dużym problemem, bowiem jest możliwe dosyć sprawne funkcjonowanie gminy bez tego dokumentu - na zasadzie opracowywania indywidualnych decyzji o warunkach zabudowy.
Pan radny Marek Skrzycki zapytał, czy planowane są tereny w Gminie Latowicz w ramach Natury 2000. Pan Nowicki powiedział, że tereny takie będą na terenie sołectwa Gołełąki.
10
INFORMACJA KOMENDANTA GMINNEGO OSP NA TEMAT DZIAŁALNOŚCI JEDNOSTEK OSP Z TERENU GMINY LATOWICZ
Informacje przedstawił p. Ryszard Szajkowski - Komendant Gminny OSP. (informacja w załączeniu).
Pan radny Witold Kłos powiedział, że należy dążyć do tego, aby znikły ograniczenia powodujące, że kierowcami OSP nie mogą być osoby ubezpieczone w KRUS - jest to niesprawiedliwe, bo w praktyce rolnik jest w tej funkcji bardziej przydatny, bardziej dyspozycyjny niż osoba pracująca np. poza miejscowością w której jest jednostka OSP i ubezpieczona w ZUS.
Pan Ryszard Szajkowski powiedział, że sprawy te są poruszane ale na razie bez efektów.
11
INFORMACJA Z DZIAŁALNOŚCI PRZEWODNICZĄCEGO RADY W OKRESIE MIĘDZY SESJAMI
Przewodniczący poinformował, że 11 maja uczestniczył w zawodach OSP jako obserwator ponadto brał udział w posiedzeniach komisji oraz pełnił dyżury w Urzędzie Gminy.
12
SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI WÓJTA GMINY W OKRESIE MIĘDZY SESJAMI
(Sprawozdanie w załączeniu).
13
UDZIELENIE ODPOWIEDZI NA ZŁOŻONE INTERPELACJE
I ZAPYTANIA RADNYCH
Nie było zapytań ani interpelacji.
14
SPRAWY RÓŻNE
Pan radny Stanisław Parol, odnosząc się do kwestii przebudowy odcinka drogi wojewódzkiej 802 w Latowiczu powiedział, że nie wierzy, iż "wysepka" na ulicy Kościuszki w Latowiczu została umieszczona zgodnie z przepisami - ona utrudnia przejazd. Byłoby wskazane, aby p. Wójt spróbował podjąć działania w celu likwidacji tej niepotrzebnej "wysepki".
15
PRZYJĘCIE PROTOKOŁU Z POPRZEDNIEJ SESJI RADY GMINY
Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie przyjęcie protokołu z sesji Rady Gminy.
Rada Gminy Latowicz w obecności 13 jednogłośnie przyjęła protokół z poprzedniej sesji.
16
ZAMKNIĘCIE SESJI RADY GMINY
W związku z wyczerpaniem się porządku obrad p. Jan Domański - Przewodniczący Rady Gminy zamknął sesję Rady Gminy Latowicz.
Na tym protokół zakończono.
Protokołował:
Przemysław Wróbel
|