logo
logo
Rada Gminy » Protokoły z sesji 2002-2006
PROTOKÓŁ NR IV/06

28 grudnia 2006 roku

PROTOKÓŁ NR IV/06

z sesji Rady Gminy Latowicz
odbytej dnia 28 grudnia 2006 roku
w sali posiedzeń Urzędu Gminy Latowicz


1
OTWARCIE SESJI RADY GMINY

Przewodniczący Rady Gminy – Jan Domański, o godzinie 930 otworzył sesję i po powitaniu radnych i gości oświadczył, iż zgodnie z listą obecności aktualnie w posiedzeniu uczestniczy 15 radnych, co wobec ustawowego składu Rady Gminy wynoszącego 15 osób stanowi quorum pozwalające na podejmowanie prawomocnych decyzji. (listy obecności radnych oraz sołtysów w załączeniu do protokołu).
W sesji uczestniczyli m.in.:
1. Bogdan Świątek-Górski – Wójt Gminy,
2. Wojciech Osiński – Zastępca Wójta,
3. Barbara Zgódka – Sekretarz Gminy,
4. Zofia Łodyga – Skarbnik Gminy,


2
PRZEDSTAWIENIE PORZĄDKU OBRAD

Przewodniczący Rady Gminy przedstawił, przekazany wcześniej wszystkim radnym następujący, proponowany porządek obrad:
1. Otwarcie sesji Rady Gminy.
2. Przedstawienie porządku obrad.
3. Interpelacje i zapytania radnych.
4. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie gminy Latowicz na rok 2006.
5. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia regulaminu określającego wysokość stawek i szczegółowe warunki przyznawania dodatków za wysługę lat, motywacyjnego, funkcyjnego, za warunki pracy oraz szczegółowe warunki obliczania i wypłacania wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw dla nauczycieli zatrudnionych w szkołach prowadzonych przez gminę Latowicz.
6. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia regulaminu określającego wysokość i szczegółowe zasady przyznawania i wypłacania nauczycielskiego dodatku mieszkaniowego nauczycielom zatrudnionym w szkołach prowadzonych przez gminę Latowicz.
7. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
8. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii na terenie gminy Latowicz.
9. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia planu pracy Rady Gminy Latowicz na rok 2007.
10. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia planów pracy stałych komisji Rady Gminy Latowicz na rok 2007.
11. Sprawozdanie z działalności Wójta Gminy w okresie między sesjami.
12. Udzielenie odpowiedzi na złożone interpelacje i zapytania radnych.
13. Sprawy różne.
14. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji Rady Gminy.
15. Zamknięcie sesji Rady Gminy.
Przewodniczący Rady poprosił Radę Gminy oraz Wójta Gminy o wyrażenie stanowiska odnośnie zaproponowanego porządku obrad.
Wójt Gminy zaproponował włączenie do porządku obrad (jako „3a”) punktu: „Podjęcie uchwały w sprawie wykazu wydatków w budżecie gminy Latowicz na rok 2006, które nie wygasają z końcem roku 2006”.
Pan Wójt poinformował, że jest to spowodowane faktem nieukończenia w roku 2006 całości budowy kanalizacji (etap II) w sensie zakończenia robót i pełnego rozliczenia się z wykonawcą. W związku z powyższym jest konieczne przeniesienie zaplanowanej w wydatkach kwoty 110tyś.zł na rok 2007.
Ponieważ nie zgłoszono innych wniosków Przewodniczący poddał zgłoszony wniosek pod glosowanie.
Rada Gminy Latowicz w obecności 15 radnych jednogłośnie wyraziła zgodę na włączenie do porządku obrad punktu zaproponowanego przez Wójta Gminy.
Ponieważ nie zgłoszono żadnych wniosków odnośnie proponowanego porządku obrad, przystąpiono do realizacji kolejnych punktów porządku obrad.


3
ZAPYTANIA I INTERPELACJE RADNYCH


Nie złożono żadnych zapytań ani interpelacji.


3a
PODJĘCIE UCHWAŁY W SPRAWIE WYKAZU WYDATKÓW W BUDŻECIE GMINY LATOWICZ NA ROK 2006, KTÓRE NIE WYGASAJĄ Z KOŃCEM ROKU 2006

Projekt uchwały przedstawił p. Bogdan Świątek-Górski – Wójt Gminy.
Informacje przedstawione przez Wójta uzupełniła p. Zofia Łodyga – Skarbnik Gminy.
Ponieważ radni nie wnieśli pytań, Przewodniczący poddał projekt uchwały pod głosowanie.
Rada Gminy Latowicz w obecności 14 radnych jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie wykazu wydatków w budżecie gminy Latowicz na rok 2006, które nie wygasają z końcem roku 2006 – uchwała stanowi załącznik do protokołu.


4
PODJĘCIE UCHWAŁY W SPRAWIE ZMIAN W BUDŻECIE GMINY LATOWICZ NA ROK 2006

Projekt uchwały przedstawiła p. Zofia Łodyga – Skarbnik Gminy.
Wójt Gminy poinformował, że w projekcie uchwały – wbrew ustaleniom poczynionym na posiedzeniach komisji – nie ma ujętej kwestii przeznaczenia 100tyś. zł na koszty postępowania sądowego (wpis sądowy) – w sprawie o zaskarżenie decyzji Wojewody Mazowieckiego wzywającej do zwrotu dotacji uzyskanych przez gminę Latowicz na budowę sali gimnastycznej w Latowiczu z powodu stwierdzonych w wyniku postępowania kontrolnego uchybień w postępowaniu przetargowym na w/w inwestycję.
Pani Barbara Zgódka – Sekretarz Gminy wyjaśniła, że po konsultacji z kancelarią prof. Huberta Izdebskiego (która reprezentować ma gminę Latowicz w w/w sprawie) okazało się, że nie jest to konieczne w obecnej chwili. Środki na wpis sądowy mogą być ujęte w budżecie gminy na rok 2007 – decyzja o ich przeznaczeniu może zostać podjęta na najbliższej, kolejnej sesji Rady Gminy w nowym roku.
Ponieważ projekt uchwały był przedmiotem obrad komisji radni nie wnieśli pytań i Przewodniczący poddał projekt uchwały pod głosowanie.
Rada Gminy Latowicz w obecności 15 radnych, jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie zmian w budżecie gminy Latowicz na rok 2006 – uchwała stanowi załącznik do protokołu.
Następnie Przewodniczący Rady poprosił o przegłosowanie kwestii, czy Rada opowiada się za tym, aby gmina wystąpiła na drogę sądową zaskarżając wspomnianą powyżej decyzję Wojewody Mazowieckiego nakazującą zwrot dotacji. Przewodniczący poinformował, że w przypadku gdy radni wyrażą na powyższe zgodę to wniesiony zostanie pozew do sądu.
Ponieważ radni nie wnieśli pytań, Przewodniczący poddał powyższą sprawę pod glosowanie.
Rada Gminy Latowicz w obecności 15 radnych, 14 głosami „za” przy 1 głosie „wstrzymującym” opowiedziała się za wniesieniem przez gminę Latowicz pozwu do sądu w w/w sprawie.


5
PODJĘCIE UCHWAŁY W SPRAWIE UCHWALENIA REGULAMINU OKREŚLAJĄCEGO WYSOKOŚĆ STAWEK I SZCZEGÓŁOWE WARUNKI PRZYZNAWANIA DODATKÓW ZA WYSŁUGĘ LAT, MOTYWACYJNEGO, FUNKCYJNEGO, ZA WARUNKI PRACY ORAZ SZCZEGÓŁOWE WARUNKI OBLICZANIA I WYPŁACANIA WYNAGRODZENIA ZA GODZINY PONADWYMIAROWE I GODZINY DORAŹNYCH ZASTĘPSTW DLA NAUCZYCIELI ZATRUDNIONYCH W SZKOŁACH PROWADZONYCH PRZEZ GMINĘ LATOWICZ

Projekt uchwały przedstawiła p. Wiesława Proczka – insp. ds. oświaty. Pani Proczka poinformowała m.in, że treść projektu uchwały podlegała uzgodnieniom ze związkami zawodowymi. Na spotkaniu ze związkami gminę reprezentował Zastępca Wójta – p. Wojciech Osiński.
Ponieważ projekt uchwały był przedmiotem obrad komisji radni nie wnieśli pytań i Przewodniczący poddał projekt uchwały pod głosowanie.
Rada Gminy Latowicz w obecności 15 radnych jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie uchwalenia regulaminu określającego wysokość stawek i szczegółowe warunki przyznawania dodatków za wysługę lat, motywacyjnego, funkcyjnego, za warunki pracy oraz szczegółowe warunki obliczania i wypłacania wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw dla nauczycieli zatrudnionych w szkołach prowadzonych przez gminę Latowicz – uchwała stanowi załącznik do niniejszego protokołu.


6
PODJĘCIE UCHWAŁY W SPRAWIE UCHWALENIA REGULAMINU OKREŚLAJĄCEGO WYSOKOŚĆ I SZCZEGÓŁOWE ZASADY PRZYZNAWANIA I WYPŁACANIA NAUCZYCIELSKIEGO DODATKU MIESZKANIOWEGO NAUCZYCIELOM ZATRUDNIONYM W SZKOŁACH PROWADZONYCH PRZEZ GMINĘ LATOWICZ

Projekt uchwały przedstawiła p. Wiesława Proczka – insp. ds. oświaty. Pani Proczka poinformowała, że treść projektu przedmiotowej uchwały także (podobnie jak w przypadku poprzedniej uchwały) podlegała uzgodnieniom ze związkami zawodowymi.
Ponieważ projekt uchwały był przedmiotem obrad komisji radni nie wnieśli pytań i Przewodniczący poddał projekt uchwały pod głosowanie. Rada Gminy Latowicz w obecności 15 radnych jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie uchwalenia regulaminu określającego wysokość i szczegółowe zasady przyznawania i wypłacania nauczycielskiego dodatku mieszkaniowego nauczycielom zatrudnionym w szkołach prowadzonych przez gminę Latowicz – uchwała stanowi załącznik do niniejszego protokołu.


7
PODJĘCIE UCHWAŁY W SPRAWIE UCHWALENIA GMINNEGO PROGRAMU PROFILAKTYKI I ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH

Projekt Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2007 przedstawiła p. Janina Broda – Przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (Gminny Program w załączeniu do protokołu).
Ponieważ projekt uchwały był przedmiotem obrad komisji radni nie wnieśli pytań i Przewodniczący poddał projekt uchwały pod głosowanie. Rada Gminy Latowicz w obecności 15 radnych jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie uchwalenia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych – uchwała stanowi załącznik do niniejszego protokołu.


8
PODJĘCIE UCHWAŁY W SPRAWIE UCHWALENIA GMINNEGO PROGRAMU PRZECIWDZIAŁANIA NARKOMANII NA TERENIE GMINY LATOWICZ

Projekt Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2007 przedstawiła p. Janina Broda – Przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (Gminny Program w załączeniu do protokołu).
Pan radny Marek Skrzycki zapytał, czy w Urzędzie Gminy są dostępne dla mieszkańców ulotki z podstawowymi informacjami dotyczącymi narkomanii – np. nr. telefonów, pod którymi można uzyskać porady.
Pani Janina Broda poinformowała, że ulotki takie są dostępne w UG – bezpośrednio u niej. Są także dostępne w szkołach na terenie gminy. Pani Broda zadeklarowała, iż w najbliższym czasie postara się, aby ilość takich ulotek uległa zwiększeniu oraz, aby poprawiła się ich dostępność dla mieszkańców – ulotki będą wyłożone w dostępnym miejscu na terenie Urzędu Gminy.
Ponieważ projekt uchwały był przedmiotem obrad komisji radni nie wnieśli więcej pytań i Przewodniczący poddał projekt uchwały pod głosowanie. Rada Gminy Latowicz w obecności 15 radnych, 14 głosami „za” przy 1 „wstrzymującym” podjęła uchwałę w sprawie uchwalenia Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii. – uchwała stanowi załącznik do niniejszego protokołu.

9
PODJĘCIE UCHWAŁY W SPRAWIE UCHWALENIA PLANU PRACY RADY GMINY LATOWICZ NA ROK 2007

Projekt uchwały przedstawił p. Jan Domański – Przewodniczący Rady. Przewodniczący poinformował, że w planie na rok 2007 umieścił 6 sesji Rady. Liczba ta może w praktyce ulec oczywiście zwiększeniu – w zależności od bieżących potrzeb. Plan zakłada sesje Rady w następujących terminach:
1) luty – marzec
2) kwiecień
3) czerwiec – lipiec
4) wrzesień – październik
5) grudzień – I połowa
6) grudzień – II połowa
Ponieważ projekt uchwały był przedmiotem obrad komisji radni nie wnieśli pytań i Przewodniczący poddał projekt uchwały pod głosowanie. Rada Gminy Latowicz w obecności 15 radnych jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie uchwalenia planu pracy Rady Gminy Latowicz na rok 2007 – uchwała stanowi załącznik do niniejszego protokołu.


10
PODJĘCIE UCHWAŁY W SPRAWIE UCHWALENIA PLANÓW PRACY STAŁYCH KOMISJI RADY GMINY LATOWICZ
NA ROK 2007

Plany pracy poszczególnych komisji przedstawili przewodniczący komisji tj. Tadeusz Szczepańczyk (Komisji Rewizyjnej), Robert Skwara (Komisji Budżetu, Finansów, Zdrowia, Spraw Socjalnych, Oświaty i Kultury Fizycznej ) oraz Witold Kłos (Komisji Rolnictwa, Bezpieczeństwa Publicznego, Ochrony Przeciwpożarowej i Ochrony Środowiska).
Komisje zaplanowały następującą liczbę posiedzeń:
Komisja Rewizyjna – 8.
Komisja Budżetu, Finansów, Zdrowia, Spraw Socjalnych, Oświaty i Kultury Fizycznej – 12.
Komisja Rolnictwa, Bezpieczeństwa Publicznego, Ochrony Przeciwpożarowej i Ochrony Środowiska – 13.
Ponieważ projekt uchwały był przedmiotem obrad komisji radni nie wnieśli pytań i Przewodniczący poddał projekt uchwały pod głosowanie. Rada Gminy Latowicz w obecności 15 radnych jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie uchwalenia planu pracy stałych komisji Rady Gminy Latowicz na rok 2007 – uchwała stanowi załącznik do niniejszego protokołu.


11
SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI WÓJTA GMINY W OKRESIE MIĘDZY SESJAMI

Wójt Gminy poinformował o następujących sprawach dotyczących okresu między sesjami:
1) Odbyło się spotkanie z przedstawicielem wykonawcy inwestycji budowy II etapu kanalizacji w Latowiczu – odebrano znaczną część w/w zadania. Pozostało do wykonania jeszcze kilka przykanalików, które wymagają przecisków czyli ingerencji w pas drogi – na co w obecnych warunkach MZDW nie pozwoli. Prace te zostaną wykonane w okresie wiosennym.
2) Sprzedana została ostatnia działka na osiedlu w Latowiczu, z tych, które zostały wcześniej wytyczone. Dokonano wstępnego podziału dalszych działek (37) w celu przygotowania ich do dalszej sprzedaży.
3) Uzyskano dwa efekty umorzeniowe pożyczek z WFOŚiGW tj. ok. 72tyś.zł z pożyczki przeznaczonej na ocieplenie budynku szkoły w Latowiczu oraz ok. 30tyś.zł z pożyczki przeznaczonej na ocieplenie budynku Urzędu Gminy.
4) Udział w posiedzeniach komisji oraz przygotowywanie projektów uchwał na sesję Rady.
5) Zawarto aneks do umowy z Wojewodą Mazowieckim na dofinansowanie budowy oczyszczalni ścieków i I etapu sieci kanalizacyjnej. Budowa oczyszczalni i I etapu kanalizacji została już ukończona.
6) Odbyło się spotkanie z projektantem przebudowy drogi wojewódzkiej Nr 802 w Latowiczu. Projektant przedłożył wstępną koncepcję przebudowy przedmiotowego odcinka drogi oraz zapoznał się z wnioskami i postulatami gminy.
7) Odbyło się zebranie wiejskie w Stawku – w wyniku przeprowadzonych na zebraniu wyborów sołtysem wybrany został p. Ryszard Podobas.
Ponadto P. Wójt poinformował, iż pojawił się problem polegający na tym, iż Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich nie wyraził zgody na projektowane położenie sieci kanalizacyjnej w pasie drogowym (droga 802) na ul. Kościuszki w Latowiczu. Pan Wójt powiedziała, że w tej sprawie spotka się z przedstawicielami MZDW i będzie starał się, aby tam gdzie jest to możliwe przesunąć miejsce położenia sieci kanalizacyjnej z jezdni na chodnik (który wprawdzie także zaliczany jest do pasa drogowego, ale nie stanowi jednak jezdni). Wójt stwierdził, że będzie próbował nakłonić MZDW do akceptacji w/w projektu i wyrażenie zgody na proponowany przebieg kanalizacji.

12
UDZIELENIE ODPOWIEDZI NA ZŁOŻONE INTERPELACJE I ZAPYTANIA RADNYCH


Nie złożono zapytań ani interpelacji.


13
SPRAWY RÓŻNE

Pani radna Hanna Zawadka – Wiceprzewodnicząca Rady poruszyła sprawę potrzeby przeznaczenia środków na pracę pedagoga w Zespole Szkół w Wielgolesie. Pani radna powiedziała m.in., że w Zespole kształci się ponad 300 uczniów. Sprawa pedagoga poruszana była m.in. na posiedzeniu Komisji – gościem była p. Kurator Sądowy – stwierdziła, że jej zdaniem ½ etatu pedagoga w tak dużej szkole to stanowczo za mało. Na tym posiedzeniu komisji były także odczytywane pisma od Dyrektorów Zespołów Szkół w Wielgolesie oraz w Latowiczu, zawierające prośbę o zwiększenie środków na pracę pedagoga w w/w placówkach – na pisma te obie Panie Dyrektor nie otrzymały jak dotąd odpowiedzi.
Pan radny Stanisław Parol poprosił o ustosunkowanie się przez p. dyrektor Zespołu Szkół w Wielgolesie do kwestii stypendiów dla najlepszych uczniów ewentualnie najlepszych najbiedniejszych uczniów.
Pani Roma Piłatkowska – dyrektor Zespołu Szkół Wielgolesie poinformowała, że w jej szkole nie funkcjonują stypendia naukowe. Pani Piłatkowska stwierdziła, iż żałuje, że takich stypendiów nie ma bowiem są dobrzy, zdolni uczniowie, którzy na stypendia zasługują. Ze środków Rady Rodziców są natomiast corocznie fundowane nagrody dla najlepszego ucznia oraz dla najlepszego wśród uczniów sportowca. Pani dyrektor powiedziała m.in., że żałuje, iż stypendiów nie ma, bowiem stypendia pełnią rolę motywacyjną.
Wójt Gminy powiedział, że stypendia naukowe na terenie gminy nie występują z powodu braku na nie środków – występuje natomiast pomoc socjalna dla najbiedniejszych dzieci – także pomoc rzeczowa.
Przewodniczący Rady powiedział, ze jego zdaniem jeśli wpłyną jakieś wnioski dotyczące poruszanych zagadnień i związane ze środkami budżetu gminy to radni będą je analizowali na posiedzeniach komisji poprzedzających sesję budżetową, ale najwięcej zależy tu od p. Wójta.
Wójt Gminy powiedział, że jego zdaniem – jeśli chodzi o przeznaczenie środków w budżecie to dużo zależy od radnych – oni uchwalają budżet. Pan Wójt stwierdził, że on ma oczywiście swoje zdanie, które przedstawi, ale radni nie muszą się z tym daniem zgodzić. Następnie Wójt powiedział, że wnioski p. Dyrektor są zasadne zarówno jeśli chodzi o etat pedagoga jak też podział klas i inne kwestie, natomiast wszystko rozbija się o środki, których nie starcza. Subwencja oświatowa, którą gmina otrzymuje nie jest wystarczająca – gmina musi do działalności szkół dokładać dużą sumę pieniędzy. W tej sytuacji trudno generować dodatkowe wydatki, mimo, iż są one zasadne. Pan Wójt stwierdził, że jego zdaniem na omawianie poruszonych spraw najlepszym momentem jest uchwalanie budżetu gminy.

Pan Ryszard Szajkowski – Komendant Gminny OSP przedstawił informację na temat działalności jednostek OSP na terenie gminy Latowicz. Poinformował m.in. o szkoleniach jakie przechodzą członkowie jednostek – zaznaczył, że gmina Latowicz zajmuje pod względem tzw. gotowości bojowej i przeszkolenia pierwsze miejsce w skali Powiatu Mińskiego.

Wójt Gminy zaproponował rezygnację z odbioru odpadów od mieszkańców w miesiącach lutym oraz marcu – poinformował, że w ten sposób można zaoszczędzić ok. 10 tyś.zł.
Wójt zaproponował przegłosowanie tej sprawy.
Przewodniczący rady poddał pod głosowanie kwestię rezygnacji z odbioru odpadów w miesiącach styczeń oraz marzec 2007 r.
Rada Gminy Latowicz w obecności 15 radnych, 13 głosami „za” przy 2 głosach „wstrzymujących” poparła propozycję Wójta Gminy.
Wójt poinformował, że wobec powyższego na terenie gminy zostaną rozmieszczone ogłoszenia informujące o tym, że w styczniu oraz marcu nie będzie zbiórki odpadów.

Pan radny Wiesław Świątek złożył pisemny wniosek do Wójta Gminy dotyczący potrzeb remontowych dróg na terenie sołectwa Kamionka (kopia wniosku w załączeniu do protokołu).

Pan Ryszard Podobas – sołtys ze Stawku podziękował p. Ryszardowi Szajkowskiemu za działalność OSP. Następnie p. sołtys zaproponował, aby we wsiach, w których nie ma jednostek OSP (takich jak Stawek) zamontować syreny, które służyłyby do wzywania pomocy w razie pożaru.

Wójt Gminy poprosił o przegłosowanie proponowanych na posiedzeniach komisji stawek za ścieki odprowadzane do sieci kanalizacyjnej na terenie gminy.
Pani Agnieszka Reda – insp. ds., księgowości podała orientacyjne dane o opłatach pobieranych w kilku wybranych gminach (w załączeniu do protokołu).
Przewodniczący Rady poinformował, że na posiedzeniach komisji rozważane były różne warianty – większość radnych była za tym, aby nieco zróżnicować opłaty od mieszkańców podłączonych do kanalizacji ciśnieniowej oraz do grawitacyjnej, bowiem ci podłączeni do ciśnieniowej będą musieli ponosić nieco większe koszty związane z funkcjonowaniem pompy tłoczącej ścieki. Przewodniczący stwierdził, że on także jest za zróżnicowaniem opłat od mieszkańców podłączonych do kanalizacji ciśnieniowej oraz do grawitacyjnej.
Wójt Gminy powiedział, że większość radnych na posiedzeniach komisji opowiadała się za następującymi stawkami netto:
1) 2,60zł za m3– dla kanalizacji ciśnieniowej.
2) 2,70zł za m – dla kanalizacji grawitacyjnej.
3) 3,00zł za m – dla odbiorców przemysłowych.
Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie w/w stawki.
Rada Gminy Latowicz w obecności 15 radnych jednogłośnie opowiedziała się za wymienionymi powyżej stawkami za odprowadzane do sieci kanalizacyjnej ścieki.

Pani Hanna Aksamitowska – Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Latowiczu przedstawiła informacje dotyczące pomocy udzielonej rolnikom dotkniętym w roku 2006 klęską suszy.


14
PRZYJĘCIE PROTOKOŁU Z POPRZEDNIEJ SESJI RADY GMINY

Przewodniczący Rady Gminy poddał pod głosowanie przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
Rada Gminy w obecności 15 radnych, 14 głosami „za” przy 1 „wstrzymującym” przyjęła protokół z poprzedniej sesji Rady Gminy odbytej w dniu 11 grudnia 2006 r.


15
ZAMKNIĘCIE SESJI RADY GMINY

W związku z wyczerpaniem się porządku obrad p. Jan Domański - Przewodniczący Rady zamknął IV sesję Rady Gminy Latowicz.

Na tym protokół zakończono.

Protokołował:
Przemysław Wróbel
Autor : insp. ds. obsługi Rady
Zredagował(a) : 
Data wprowadzenia : 2007-06-29 13:24:51
Data ostatniej modyfikacji : 2007-06-29 13:24:51
Liczba wyświetleń : 1202



licznik odwiedzin: 2648214