logo
logo
Rada Gminy » Protokoły z sesji 2002-2006
PROTOKÓŁ NR XXIX/05

8 grudnia 2005 roku

PROTOKÓŁ NR XXIX/05

z sesji Rady Gminy Latowicz
odbytej dnia 8 grudnia 2005 roku
w sali posiedzeń Urzędu Gminy Latowicz


1
OTWARCIE SESJI RADY GMINY

Przewodniczący Rady Gminy – Witold Kłos, o godzinie 940 otworzył sesję i po powitaniu radnych i gości oświadczył, iż zgodnie z listą obecności aktualnie w posiedzeniu uczestniczy 14 radnych, co wobec ustawowego składu Rady wynoszącego 15 osób stanowi quorum pozwalające na podejmowanie prawomocnych decyzji. (listy obecności radnych, sołtysów oraz gości w załączeniu do protokołu).
W sesji uczestniczyli m.in.:
1. Bogdan Świątek-Górski – Wójt Gminy,
2. Wojciech Osiński – Zastępca Wójta,
3. Barbara Zgódka – Sekretarz Gminy,
4. Zofia Łodyga – Skarbnik Gminy,


2
PRZEDSTAWIENIE PORZĄDKU OBRAD

Przewodniczący Rady Gminy przedstawił, przekazany wcześniej wszystkim radnym następujący, proponowany porządek obrad:
1. Otwarcie sesji Rady Gminy.
2. Przedstawienie porządku obrad.
3. Interpelacje i zapytania radnych.
4. Informacja Dyrektora Zakładu Opieki Zdrowotnej w Mińsku Mazowieckim oraz Kierowników Ośrodków Zdrowia z terenu Gminy Latowicz na temat przystosowania budynków Ośrodków Zdrowia do wymogów Unii Europejskiej.
5. Informacja Dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Mińsku Mazowieckim na temat eksploatacji (w tym odśnieżania i oznakowania), remontów oraz budowy dróg.
6. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Statutu Gminnej Biblioteki Publicznej w Latowiczu.
7. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie Gminy Latowicz na 2005 r.
8. Podjęcie uchwały w sprawie określenia stawek i zwolnień od podatku od nieruchomości na 2006 r.
9. Podjęcie uchwały w sprawie określenia wysokości stawek podatku od środków transportowych.
10. Podjęcie uchwały w sprawie określenia inkasentów i wysokości wynagrodzenia za inkaso łącznego zobowiązania pieniężnego, podatku od nieruchomości oraz podatku leśnego na 2006 r. na terenie Gminy Latowicz.
11. Podjecie uchwały w sprawie ustalenia stawek, zwolnień, zasad ustalania i poboru oraz terminu płatności podatku od posiadania psów na 2006 r.
12. Informacja z działalności Przewodniczącego Rady Gminy w okresie między sesjami.
13. Sprawozdanie z działalności Wójta Gminy w okresie między sesjami.
14. Udzielenie odpowiedzi na złożone interpelacje i zapytania radnych.
15. Sprawy różne.
16. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji Rady Gminy.
17. Zamknięcie sesji Rady Gminy.
Przewodniczący poprosił Radę oraz Wójta o wyrażenie stanowiska odnośnie zaproponowanego porządku obrad.
Wniosków do proponowanego porządku obrad nie wniesiono, wobec czego przystąpiono do realizacji kolejnych punktów przedstawionego porządku obrad.

3
ZAPYTANIA I INTERPELACJE RADNYCH

Nie złożono wniosków ani interpelacji


4
INFORMACJA DYREKTORA ZAKŁADU OPIEKI ZDROWOTNEJ W MIŃSKU MAZOWIECKIM ORAZ KIEROWNIKÓW OŚRODKÓW ZDROWIA Z TERENU GMINY LATOWICZ NA TEMAT PRZYSTOSOWANIA BUDYNKÓW OŚRODKÓW ZDROWIA DO WYMOGÓW UNII EUROPEJSKIEJ


Pan Wołynek – Dyrektor ds. ekonomicznych SP ZOZ w Mińsku Mazowieckim przedstawił informacje na temat planowanego dostawania obiektów ZOZ-u do wymogów Unii Europejskiej, z naciskiem na obiekt szpitala powiatowego w Mińsku Mazowieckim.
Pan doktor Kazimierz Noszczak – Kierownik Ośrodka Zdrowia w Latowiczu poinformował o planowanych przez niego koniecznych zabiegach dostosowawczych do UE w Ośrodku Zdrowia w Latowiczu. Pan Noszczak powiedział, że ogólnie budynek spełnia niezbędne warunki. Należy wykonać jednak następujące prace:
1) Ułożenie glazury nad zlewem w gabinecie stomatologa oraz wyciszenie pomieszczenia, w którym pracuje sprężarka.
2) W gabinecie zabiegowym zamontowanie zlewu dwukomorowego oraz ułożenie glazury nad zlewem na szerokości 0,6m oraz terakoty na podłodze.
3) Uporządkowanie, dostosowanie składziku porządkowego – m.in. ściany muszą tam być zmywalne.
4) Gabinet Lekarza pediatry nie spełnia wymogów metrażowych oraz wymaga dołożenia glazury.
5) W gabinecie zabiegowym ułożenie glazury nad zlewem oraz terakoty na podłodze.
6) Przystosowanie jednej ubikacji do potrzeb niepełnosprawnych (uchwyty itp.).
7) Zmiana nachylenia istniejącego już podjazdu.
Pan Kazimierz Noszczak powiedział, że zakładany przez niego koszt w/w prac to ok. 25tyś.zł.
Pan doktor Wojciech Słomski – Kierownik Ośrodka Zdrowia w Wielgolesie poinformował o planach modernizacji odnośnie Ośrodka Zdrowia w Wielgolesie. Pan Słomski stwierdził, iż Ośrodek w Wielgolesie nie spełnia obecnie żadnych wymagań, jeśli brać pod uwagę kwestie dostosowania do wymogów UE. Budynek wymaga znacznych przeróbek. Są poczynione wstępne kroki w zakresie zaprojektowania niezbędnych zmian oraz wstępnego kosztorysu robót. Konieczna przebudowa ma zakres o wiele większy jak w przypadku Ośrodka w Latowiczu. Dotyczy przystosowania pomieszczeń dla osób niepełnosprawnych a także dobudowy pewnych pomieszczeń. Pan Słomski powiedział, iż jego zdaniem - biorąc pod uwagę, że można uzyskać dofinansowanie ze środków UE, aby wkład gminy zawierał się w kwocie ok.15%, można byłoby przebudować Ośrodek tak, aby spełniał on wszystkie niezbędne warunki. Prace będą na pewno rozłożone na kilka lat.
Pan Stanisław Parol zapytał, jakie stanowiska pracy przewiduje się w tym wstępnym projekcie przebudowy Ośrodka Zdrowia w Wielgolesie? Chodzi głównie o lekarza stomatologa.
Pan Słomski powiedział, że planowany jest gabinet lekarski porad ogólnych, gabinet ginekologiczny z dobudowanym pomieszczeniem higieny osobistej dla kobiet (jest to konieczny wymóg), gabinet stomatologiczny. Pan Wojciech Słomski stwierdził, że jak najbardziej jest za tym, aby stomatolog był w Wielgolesie. Będzie też konieczność dobudowy poczekalni dla dzieci zdrowych. Pomieszczenia na piętrze budynku nie mogą być przeznaczone na gabinety do chwili, gdy nie będzie tam zaprojektowanej windy. Jest przygotowywana przez projektanta wstępna wersja przebudowy obiektu – nie wiadomo obecnie jak będzie wyglądała wersja ostateczna. Pan Słomski powiedział, że jest za tym, aby Ośrodek Zdrowia w Wielgolesie w miarę możliwości był maksymalnie poszerzony i wygodny ponieważ jest to przebudowa na wiele lat. Pan doktor poinformował także, iż jest zwolennikiem uruchomienia w budynku Ośrodka apteki. Za czynsz pobierany przez gminę być może można by uzyskać zwrot kosztów ogrzewania. Pan Słomski powiedział, iż ostateczna wersja przebudowy zależy od akceptacji Rady. Jego zdaniem przy wykorzystaniu środków z UE i minimalnym wkładzie własnym można stopniowo przebudować obiekt i uczynić z niego ładną, wygodną placówkę służby zdrowia z wieloma gabinetami, dostosowaną do potrzeb pacjentów.
Pani Mariola Kluska zapytała czy pomieszczenie znajdujące się w Ośrodku w Latowiczu po prawej stronie od wejścia spełnia normy gabinetu lekarskiego.
Pan doktor Noszczak poinformował, że pomieszczenie to nie spełnia wymogów gabinetu.
Pani Mariola Kluska powiedziała, że przy okazji modernizacji budynku należałoby może pomyśleć o dobudowie gabinetu z myślą o zatrudnieniu lekarzy specjalistów.
Pan Stanisław Parol zapytał o ewentualną termomodernizację Ośrodków Zdrowia.
Pan Wójt powiedział, że jest to wpisane w Plan Rozwoju Lokalnego Gminy Latowicz. Kwestią jest tylko podzielenia prac na etapy.
Pan Noszczak powiedział, że przedstawione przez niego zamierzenia to „plan minimum” niezbędny do wykonania, aby dostosować się do przepisów. Jeśli Rada Gminy postanowi o większym zakresie prac to bardzo dobrze.

5
INFORMACJA DYREKTORA ZARZĄDU DRÓG POWIATOWYCH W MIŃSKU MAZOWIECKIM NA TEMAT EKSPLOATACJI (W TYM ODŚNIEŻANIA I OZNAKOWANIA), REMONTÓW ORAZ BUDOWY DRÓG

Pan Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych nie przybył na sesję Rady Gminy.

6
PODJĘCIE UCHWAŁY W SPRAWIE ZMIANY STATUTU GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W LATOWICZU

Projekt uchwały przedstawiła p. Barbara Zgódka – Sekretarz Gminy. Poinformowała, że zmiany w uchwale związane są prawie wyłącznie z faktem likwidacji filii bibliotecznej – uchwała w tej sprawie została podjęta na poprzedniej sesji. Oprócz tego w ramach dostosowania Statutu do obowiązujących przepisów wprowadza się zapis, iż osobą kierującą Biblioteką jest Dyrektor, a nie tak jak w starym Statucie – Kierownik. Zmiana ta ma charakter czysto formalny i nie idą za nią żadne konsekwencje finansowe.
Ponieważ projekt uchwały był przedmiotem obrad Komisji, radni nie wnieśli pytań i Przewodniczący Rady poddał projekt uchwały pod głosowanie.
Rada Gminy Latowicz w obecności 15 radnych, jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie likwidacji Gminnej Biblioteki Publicznej w Latowiczu Filia w Wielgolesie – uchwała Nr XXIX/183/05 stanowi załącznik do protokołu.

7
PODJĘCIE UCHWAŁY W SPRAWIE ZMIAN W BUDŻECIE
GMINY LATOWICZ NA 2005 R.

Projekt uchwały przedstawiła p. Zofia Łodyga – Skarbnik Gminy.
Ponieważ projekt uchwały był przedmiotem obrad Komisji, radni nie wnieśli pytań i Przewodniczący Rady poddał projekt uchwały pod głosowanie.
Rada Gminy Latowicz w obecności 15 radnych, jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie zmian w budżecie Gminy Latowicz na 2005 r. – uchwała Nr XXIX/184/05 stanowi załącznik do protokołu.


8
PODJĘCIE UCHWAŁY W SPRAWIE OKREŚLENIA STAWEK I ZWOLNIEŃ OD PODATKU OD NIERUCHOMOŚCI NA 2006 R.

Projekt uchwały przedstawił Wójt Gminy. Powiedział, że zgłasza poprawkę polegającą na wyeliminowaniu z projektu uchwały obciążenia osób prowadzących gospodarstwa rolne stawką 20gr podatku od nieruchomości, od budynków mieszkalnych. Pan Wójt powiedział, że proponował wprowadzenie tego podatku ale po analizie projektu uchwały na posiedzeniach Komisji widzi, że propozycja ta nie ma szans na poparcie większości radnych i dlatego z niej rezygnuje. Jednocześnie (ze względów formalnych) p. Wójt zaproponował wprowadzenie w treści uchwały zwolnienia dla rolników od wspomnianego powyżej podatku.
Ponieważ projekt uchwały był przedmiotem obrad Komisji, radni nie wnieśli pytań i Przewodniczący Rady poddał projekt uchwały pod głosowanie.
Rada Gminy Latowicz w obecności 15 radnych, 10 głosami „za” przy 5 głosach „wstrzymujących” podjęła uchwałę w sprawie określenia stawek i zwolnień od podatku od nieruchomości na 2006 r. – uchwała Nr XXIX/185/05 stanowi załącznik do protokołu.


9
PODJĘCIE UCHWAŁY W SPRAWIE OKREŚLENIA WYSOKOŚCI STAWEK PODATKU OD ŚRODKÓW TRANSPORTOWYCH

Projekt uchwały przedstawiła p. Krystyna Piętka – pracownik z działu podatków UG.
Ponieważ projekt uchwały był przedmiotem obrad Komisji, radni nie wnieśli pytań i Przewodniczący Rady poddał projekt uchwały pod głosowanie.
Rada Gminy Latowicz w obecności 15 radnych, 12 głosami „za” przy 3 głosach „wstrzymujących” podjęła uchwałę w sprawie określenia wysokości stawek podatku od środków transportowych – uchwała Nr XXIX/186/05 stanowi załącznik do protokołu.

10
PODJĘCIE UCHWAŁY W SPRAWIE OKREŚLENIA INKASENTÓW I WYSOKOŚCI WYNAGRODZENIA ZA INKASO ŁĄCZNEGO ZOBOWIĄZANIA PIENIĘŻNEGO, PODATKU OD NIERUCHOMOŚCI ORAZ PODATKU LEŚNEGO NA 2006 R. NA TERENIE GMINY LATOWICZ

Projekt uchwały przedstawiła p. Zofia Łodyga – Skarbnik Gminy.
Ponieważ projekt uchwały był przedmiotem obrad Komisji, radni nie wnieśli pytań i Przewodniczący Rady poddał projekt uchwały pod głosowanie.
Rada Gminy Latowicz w obecności 15 radnych, 12 głosami „za” przy 1 glosie „przeciw” oraz 2 głosach „wstrzymujących” podjęła uchwałę w sprawie określenia inkasentów i wysokości wynagrodzenia za inkaso łącznego zobowiązania pieniężnego, podatku od nieruchomości oraz podatku leśnego na 2006 r. na terenie Gminy Latowicz – uchwała Nr XXIX/187/05 stanowi załącznik do protokołu.

11
PODJECIE UCHWAŁY W SPRAWIE USTALENIA STAWEK, ZWOLNIEŃ, ZASAD USTALANIA I POBORU ORAZ TERMINU PŁATNOŚCI PODATKU OD POSIADANIA PSÓW NA 2006 R.

Projekt uchwały przedstawiła p. Zofia Łodyga – Skarbnik Gminy.
Ponieważ projekt uchwały był przedmiotem obrad Komisji, radni nie wnieśli pytań i Przewodniczący Rady poddał projekt uchwały pod głosowanie.
Rada Gminy Latowicz w obecności 14 radnych, 13 głosami „za” przy 1 glosie ustalenia stawek, zwolnień, zasad ustalania i poboru oraz terminu płatności podatku od posiadania psów na 2006 r. „wstrzymującym” podjęła uchwałę w sprawie – uchwała Nr XXIX/188/05 stanowi załącznik do protokołu.

12
INFORMACJA Z DZIAŁALNOŚCI PRZEWODNICZĄCEGO RADY
W OKRESIE MIĘDZY SESJAMI

Przewodniczący Rady – p. Witold Kłos poinformował, że w okresie międzysesyjnym zajmował się następującymi sprawami:
1) W dniu 24 listopada br. uczestniczył w spotkaniu przedstawicieli gmin – udziałowców Stacji Uzdatniania Wody w Piasecznie. Cena wody z SUW Piaseczno nie uległa zmianie.
2) Uczestniczył w spotkaniu z rodzicami dzieci uczęszczających do przedszkola w Latowiczu – tematem była kwestia opłat za pobyt dziecka w przedszkolu.
3) Przygotowywał sesję Rady Gminy.
Przewodniczący poinformował także, iż w związku z zadanym na poprzedniej sesji przez p. sołtysa Ryszarda Podobasa pytaniem o możliwość korzystania przez rolników z porad prawnych badał, jak ten problem jest rozwiązywany i dowiedział się, iż np. Izba Rolnicza w Wielkopolsce opłaca prawników, którzy pełnią w ustalonym czasie dyżury telefoniczne i udzielają porad prawnych. Mazowiecka Izba Rolnicza nie prowadzi niestety takiej działalności. Ponieważ pytanie p. Podobasa dotyczyło możliwości korzystania z porad udzielanych przez radcę Urzędu Gminy, p. Przewodniczący zapytał o zdanie p. mecenas Alinę Saracką. Pani Saracka powiedziała, iż jest ona zatrudniona przez Wójta do obsługi prawnej Urzędu Gminy i ewentualnie jednostek organizacyjnych. W ramach tego nie może świadczyć porad prywatnym osobom, ale jeśli ktoś będzie miał problem i zwróci się do niej z tym w trakcie jej pobytu w Urzędzie Gminy to postara się – w miarę możliwości takiej osobie pomóc. Pani mecenas zwróciła uwagę, że nie można tu stosować analogii z sytuacją w Izbach Rolniczych. Tamci dyżurujący prawnicy są zatrudnieni przez Izbę, aby pełnili dyżury w trakcie których udzielają porad, za co są wynagradzani.
Następnie Przewodniczący Rady przedstawił informację o oświadczeniach majątkowych radnych, oraz pracowników UG za rok 2004 jakie wpłynęły do Rady Gminy z Urzędu Skarbowego oraz Urzędu Wojewódzkiego. Rada przyjęła powyższe do wiadomości.


13
SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI WÓJTA
W OKRESIE MIĘDZY SESJAMI

Wójt Gminy – p. Bogdan Świątek-Górski złożył sprawozdanie z działalności w okresie między sesjami (sprawozdanie w załączeniu do protokołu).

14
UDZIELENIE ODPOWIEDZI NA ZŁOŻONE INTERPELACJE
I ZAPYTANIA RADNYCH

Nie było zapytań ani interpelacji.


15
SPRAWY RÓŻNE

Pni sołtys z Borówka zasygnalizowała problem ciężkich samochodów jeżdżących kierunku Transboru przez Budy Wielgoleskie i skręcających na Starogród – droga ta nie jest dostosowana do takiego dużego obciążenia.
Pan radny Stanisław Parol powiedział, że należy wziąć pod uwagę, iż taka przeładowana ciężarówka w dużym stopniu niszczy zwłaszcza odcinek drogi na Starogród, na którym jest tylko podbudowa betonowa.

Pan Stanisław Parol powiedział, iż dowiedział się, że istnieje program, w ramach którego można uzyskać dofinansowanie ze środków UE na działalność przedszkola na terenach wiejskich. Pan radny powiedział, że nie zna szczegółów, ale warto byłoby zainteresować się tą sprawą (program jest realizowany np. w gminie Stoczek Łukowski). Pan Parol zapytał także, czy zostały podjęte jakieś działania odnośnie budowy drogi dojazdowej do pól w Budach Wielgoleskich, o co wnioskował na wrześniowej sesji Rady Gminy. Czy został może złożony wniosek o dofinansowanie tej budowy z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.

Pan radna Mariola Kluska powiedziała, że to co zaproponował na dzisiejszej sesji w sprawie dostosowania Ośrodków Zdrowia do wymogów UE p. Noszczak jest jej zdaniem niewystarczające. Pani radna stwierdziła, że należałoby zaplanować rozbudowę Ośrodka Zdrowia w Latowiczu powiększonego o np. 2 gabinety i poczekalnię ponieważ za kilka lat można się znaleźć w sytuacji, w której budynek Ośrodka w Latowiczu nie będzie spełniał żadnych wymogów. Ponieważ w planie jest także dostosowanie do wymogów UE budynku apteki, to może należałoby się zastanowić czy miejsca na aptekę nie zapewnić w rozbudowanym Ośrodku Zdrowia a budynek apteki wykorzystać dla innych celów.
Pan radny Jarosław Płatek. Odnosząc się do kwestii dostosowywania obiektów Ośrodków Zdrowia do wymogów UE stwierdził, iż zastanawia się, po co są w ogóle radni z Latowicza, skoro nie dbają oni o swoich wyborców. Pan radny powiedział, że jego zdaniem w Latowiczu jest centrum gminy i dlatego proces dostosowania obiektów Ośrodków Zdrowia powinno się zacząć od Latowicza, tymczasem on dowiaduje się dzisiaj od p. Słomskiego, iż będzie robiony projekt na dostosowanie Ośrodka w Wielgolesie a w Latowiczu nic się nie dzieje.
Pani radna Jadwiga Śluzek powiedziała, że p. Wójt poinformował o całej sprawie dopiero na posiedzeniu Komisji Rewizyjnej mówiąc, iż jest jeszcze na te działania czas, a tymczasem okazuje się, że 31 grudnia jest ostatnim dniem na złożenie wniosków dot. dostosowania budynków do wymogów UE. Z wypowiedzi p. Noszczaka wynika, że stara się on zaplanować prace dostosowawcze w swoim Ośrodku tak, aby gmina poniosła jak najmniejsze koszty, a tymczasem słyszymy, iż do Ośrodka Zdrowia w Wielgolesie jest już zamówiony projektant. Pani radna zaznaczyła, iż zawsze była i jest także obecnie za Ośrodkiem Zdrowia w Wielgolesie. Pani Śluzek zapytała także czy wiadomo już coś o możliwości ewentualnych dotacji za likwidację szamb.
Wójt Gminy poinformował, iż w sprawie ew. dotacji za likwidację szamb zostały do różnych instytucji zajmujących się ochroną środowiska wysłane pisma z zapytaniami. Na razie przyszła jedna odpowiedź – negatywna. Pan Wójt powiedział następnie, że prace dostosowawcze zostały zaczęte od Ośrodka w Wielgolesie, ponieważ nie spełnia on już obecnie żadnych norm i teoretycznie powinien być zamknięty.
Pan Jarosław Płatek powiedział, że jest to dzielenie gminy ponieważ inwestycje są zawsze zaczynane od strony Wielgolas.
Pan radny Kazimierz Sekuła powiedział, iż jego zdaniem należałoby inwestować w jeden, ale porządny Ośrodek Zdrowia usytuowany w Latowiczu, z którego mogliby korzystać mieszkańcy całej gminy.
Pan radny Stanisław Parol powiedział, że jego zdaniem powinno się rozbudowywać i modernizować zarówno Ośrodek Zdrowia w Wielgoleskie jak i Ośrodek Zdrowia w Latowiczu.
Wójt Gminy zapewnił, że w Latowiczu Ośrodek Zdrowia zostanie zmodernizowany w stopniu nie gorszym jak ten w Wielgolesie.
Pan radny Andrzej Giziński – Wiceprzewodniczący Rady; powiedział, że jego zdaniem należałoby się zastanowić nad tym „co zamierzamy zrobić” tzn. czy przystosowujemy Ośrodek Zdrowia w Wielgoleskie czy też nie ładujemy pieniędzy w dwa Ośrodki, bo nas nie stać, a robimy jeden, ale porządny.
Pani radna Mariola Kluska powiedziała, że nie jest jej celem różnicowanie mieszkańców i nie jest przeciwna przebudowie Ośrodka w Wielgolesie, ale uważa, iż w Latowiczu trzeba dokonać rozbudowy.
Pan radny Stanisław Parol powiedział, że wielu pacjentów ma każdy z istniejących Ośrodków i oba są potrzebne.
Pan radny Jerzy Papiński powiedział, że jest zaskoczony informacją o planowanych pracach w Ośrodku w Wielgolesie. Jako radny z Wielgolasu dowiedział się o powyższym dopiero na dzisiejszej sesji.
Pan Wójt powiedział, że problem Ośrodka w Wielgolesie jest znany już od dawna tzn. znane jest to, iż nie spełnia on wymogów. Dlatego należy zacząć prace dostosowawcze od Wielgolasu. Obiekt w Latowiczu jest w lepszej sytuacji technicznej.
Pani radna Mariola Kluska powiedziała, że proponuje przegłosowanie wniosku o rozbudowę Ośrodka Zdrowia w Latowiczu.
Pan Wójt powiedział, iż kierownicy Ośrodków (lekarze) przygotują do końca grudnia programy dostosowawcze ośrodków Zdrowia w celu złożenia ich do Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Wtedy będzie można przeanalizować te propozycje na posiedzeniach Komisji Rady i później zdecydować, czy chcemy zrobić w Ośrodkach coś więcej niż prace dostosowawcze do wymogów Unii. Jeśli chodzi o dodatkowy gabinet dla specjalisty to należy pamiętać, że o zatrudnieniu decyduje tu Dyrektor ZOZ-u a nie gmina.
Pan radny Andrzej Giziński powiedział, iż jego zdaniem w przepadku, gdy w Ośrodku będzie miejsce dla specjalisty, to wtedy będzie można ubiegać się o to, aby taki specjalista np. w wyznaczone dni przyjmował w Latowiczu pacjentów.
Pan radny Ryszard Jaworski zapytał o perspektywy wykonania odcinka drogi z Dębego Małego w Kierunku Latowicza, o którym wspominał na wcześniejszej sesji.
Wójt Gminy stwierdził, że radni muszą odbyć debatę na temat realizacji budowy dróg na terenie gminy.

16
PRZYJĘCIE PROTOKOŁU Z POPRZEDNIEJ SESJI RADY GMINY

Przewodniczący Rady Gminy poddał pod głosowanie przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
Rada Gminy w obecności 14 radnych, 13 głosami „za” przy 1 „wstrzymującym” przyjęła protokół z poprzedniej sesji Rady Gminy.


17
ZAMKNIĘCIE SESJI RADY GMINY

W związku z wyczerpaniem porządku obrad p. Witold Kłos – Przewodniczący Rady Gminy zamknął XXIX sesję Rady Gminy Latowicz.

Na tym protokół zakończono.


Protokołował:

Przemysław Wróbel
Autor : insp. ds. obsługi Rady Gminy
Zredagował(a) : 
Data wprowadzenia : 2006-03-03 14:47:39
Data ostatniej modyfikacji : 2006-03-03 14:47:39
Liczba wyświetleń : 1852



licznik odwiedzin: 2648214