logo
logo
Rada Gminy » Protokoły z sesji 2002-2006
PROTOKÓŁ NR VIII/03

24 czerwca 2003 roku

PROTOKÓŁ NR VIII/03

z sesji Rady Gminy w Latowiczu
odbytej dnia 24 czerwca 2003 roku
w sali posiedzeń Urzędu Gminy w Latowiczu


1
OTWARCIE SESJI RADY GMINY

Na wniosek Przewodniczącego Rady otwarcie sesji poprzedzono minutą ciszy dla uczczenia pamięci zmarłego niedawno Przewodniczącego Rady Gminy poprzedniej kadencji – Św. P. Stanisława Braulińskiego.
Następnie Przewodniczący Rady Gminy - Jerzy Papiński, o godzinie 9 35 otworzył sesję i po powitaniu radnych i gości oświadczył, iż zgodnie z listą obecności aktualnie w posiedzeniu uczestniczy 14 radnych, (nieobecny p. Andrzej Giziński) co wobec ustawowego składu Rady wynoszącego 15 osób stanowi quorum pozwalające na podejmowanie prawomocnych decyzji. (listy obecności radnych, sołtysów oraz gości stanowią załączniki do niniejszego protokołu).
W sesji uczestniczyli:
1. Bogdan Świątek – Wójt Gminy;
2. Barbara Zgódka – Sekretarz Gminy,
3. Zofia Łodyga – Skarbnik Gminy,
Obradom przysłuchiwali się przedstawiciele lokalnej prasy: p. Eugeniusz Tarpiński z „Życia Mińska”, p. Sławomir Stosio z „Nowego Dzwonu”oraz p. Franciszek Zwierzyński z tygodnika „Co słychać?”.


2
UCHWALENIE PORZĄDKU OBRAD

Przewodniczący Rady Gminy przedstawił, przekazany wcześniej wszystkim radnym proponowany porządek obrad. Przewodniczący poprosił Radę oraz Wójta o wyrażenie stanowiska odnośnie proponowanego porządku obrad.
Wniosków do przedstawionego porządku obrad nie wniesiono, wobec czego
Przewodniczący poddał zaproponowany porządek obrad pod głosowanie. Rada Gminy w obecności 14 radnych jednogłośnie uchwaliła porządek obrad.
Uchwalony porządek obrad przedstawiał się następująco:
1. Otwarcie sesji Rady Gminy.
2. Uchwalenie porządku obrad.
3. Interpelacje i zapytania radnych.
4. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia Statutu Gminy Latowicz.
5. Podjęcie uchwały w sprawie określenia zasad udzielania i rozmiaru zniżek tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dla dyrektorów i wicedyrektorów szkół na terenie gminy Latowicz.
6. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały w sprawie powołania Komisji Inwentaryzacyjnej mienia komunalnego gminy.
7. Podjęcie uchwały w sprawie zbycia nieruchomości gruntowych w miejscowości Dębe Małe stanowiących własność gminy Latowicz.
8. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę Nr III/12/02 Rady gminy w Latowiczu z dnia 9 grudnia 2002 r. w sprawie uchwalenia wysokości stawek, zasad poboru oraz zwolnień z podatku od nieruchomości położonych na terenie gminy Latowicz na 2003 r.
9. Podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia do opracowania strategii rozwoju gminy Latowicz.
10. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie gminy Latowicz na 2003 rok.
11. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia Programu Gospodarki Ściekowej Gminy Latowicz.
12. Informacje na temat realizacji inwestycji:
a. budowy stacji uzdatniania wody Chyżyny oraz pierwszego etapu sieci wodociągowej z przyłączami w m. Chyżyny.
b) budowy sieci wodociągowej wraz z przyłączami dla m. Wielgolas.
13. Rozpatrzenie sprawy dot. powstania Związku Gmin Doliny Świdra i ewentualnego przystąpienia do tego związku gminy Latowicz.
14. Informacja z działalności Wójta Gminy w okresie między sesjami.
15. Udzielenie odpowiedzi na złożone interpelacje i zapytania radnych.
16. Sprawy różne.
17. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji Rady Gminy.
18. Zamknięcie sesji Rady Gminy.

3
ZAPYTANIA I INTERPELACJE RADNYCH

Radni nie wnieśli żadnych zapytań ani interpelacji.


4
PODJĘCIE UCHWAŁY W SPRAWIE UCHWALENIA STATUTU GMINY LATOWICZ

Projekt uchwały przedstawiła p. Barbara Zgódka – Sekretarz Gminy.
Pani Sekretarz poinformowała, że obowiązujący obecnie Statut zawiera liczne zapisy będące powieleniem zapisów ustawowych. Jest to spowodowane wytycznymi jakie obowiązywały w okresie jego tworzenia. Zalecano wówczas aby Statut zawierał przepisy ustawowe co wyeliminować miało konieczność ciągłego korzystania z ustawy o samorządzie. W praktyce zamysł ten nie sprawdził się. Częste zmiany ustawy pociągały za sobą konieczność dokonywania częstych zmian w Statucie w celu jego uaktualnienia. Obecnie zalecenia idą w tym kierunku aby tworząc Statut nie powielać zapisów ustawowych lecz starać się aby Statut zawierał to czego nie określa ustawa lub doprecyzowywał przepisy ustawy.
Następnie p. Sekretarz omówiła całość projektu Statutu Gminy Latowicz kładąc nacisk na zapisy będące nowością w stosunku do starego Statutu oraz wyjaśniając dokładnie te fragmenty, które stwarzały niejasności lub budziły kontrowersje na posiedzeniach Komisji Rady.
Ponieważ projekt Statutu był przedmiotem obrad Komisji, radni nie wnieśli pytań i Przewodniczący Rady poddał projekt uchwały pod głosowanie.
Rada Gminy w obecności 14 radnych jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie uchwalenia Statutu Gminy Latowicz - uchwała Nr VIII/41/03 stanowi załącznik do protokołu.

5
PODJĘCIE UCHWAŁY W SPRAWIE OKREŚLENIA ZASAD UDZIELANIA I ROZMIARU ZNIŻEK TYGODNIOWEGO OBOWIĄZKOWEGO WYMIARU GODZIN ZAJĘĆ DLA DYREKTORÓW I WICEDYREKTORÓW SZKÓŁ NA TERENIE GMINY LATOWICZ

Projekt uchwały przedstawiła p. Wiesława Proczka – insp. ds. oświaty.
Ponieważ projekt uchwały był przedmiotem obrad Komisji, radni nie wnieśli pytań i Przewodniczący Rady poddał projekt uchwały pod głosowanie.
Rada Gminy w obecności 14 radnych, 13 głosami „za” przy 1 głosie „wstrzymującym” podjęła uchwałę w sprawie określenia zasad udzielania i rozmiaru zniżek tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dla dyrektorów i wicedyrektorów szkół na terenie gminy Latowicz – uchwała Nr VIII/42/03 w załączeniu do protokołu.


6
PODJĘCIE UCHWAŁY W SPRAWIE ZMIANY UCHWAŁY W SPRAWIE POWOŁANIA KOMISJI INWENTARYZACYJNEJ MIENIA KOMUNALNEGO GMINY

Projekt uchwały przedstawił Wojciech Osiński – insp. ds. gospodarki nieruchomościami. Poinformował, że projekt uchwały zakłada wykreślenie ze składu Komisji dwóch osób - radnych poprzedniej kadencji i zastąpienie ich pracownikami Urzędu Gminy. Obecnie Komisja Inwentaryzacyjna zbiera się bardzo rzadko. Prace polegają głównie na redagowaniu wniosków do Wojewody o komunalizację. Za uczestnictwo w posiedzeniach nie ma diet. Zastąpienie byłych radnych pracownikami UG ułatwi pracę Komisji. Pan Wojciech Osiński poinformował, że Komisja Rewizyjna wysunęła wniosek aby w składzie Komisji Inwentaryzacyjnej znajdował się jeden radny (jako tzw. czynnik społeczny). Nie podano jednak nazwiska ewentualnego kandydata do składu Komisji.
W związku z tym, że radni nie wnieśli pytań Przewodniczący poddał projekt uchwały pod głosowanie.
Rada Gminy w obecności 14 radnych, 11 głosami „za” przy 3 głosach „przeciw” podjęła uchwałę w sprawie zmiany uchwały w sprawie powołania Komisji Inwentaryzacyjnej mienia komunalnego gminy – uchwała Nr VIII/43/03 w załączeniu do protokołu.

7
PODJĘCIE UCHWAŁY W SPRAWIE ZBYCIA NIERUCHOMOŚCI GRUNTOWYCH W MIEJSCOWOŚCI DĘBE MAŁE STANOWIĄCYCH WŁASNOŚĆ GMINY LATOWICZ

Projekt uchwały przedstawił Wojciech Osiński – insp. ds. gospodarki nieruchomościami.
Ponieważ projekt uchwały był przedmiotem obrad Komisji, radni nie wnieśli pytań i Przewodniczący Rady poddał projekt uchwały pod głosowanie.
Rada Gminy w obecności 14 radnych, przy 11 głosach „za” oraz 3 głosach „wstrzymujących” podjęła uchwałę w sprawie zbycia nieruchomości gruntowych w miejscowości Dębe Małe stanowiących własność gminy Latowicz - uchwała Nr VIII/44/03 stanowi załącznik do protokołu.


8
PODJĘCIE UCHWAŁY ZMIENIAJĄCEJ UCHWAŁĘ NR III/12/02 RADY GMINY W LATOWICZU Z DNIA 9 GRUDNIA 2002 R. W SPRAWIE UCHWALENIA WYSOKOŚCI STAWEK, ZASAD POBORU ORAZ ZWOLNIEŃ Z PODATKU OD NIERUCHOMOŚCI POŁOŻONYCH NA TERENIE GMINY LATOWICZ NA 2003 R

Projekt uchwały przedstawił Wójt Gminy – Bogdan Świątek.
Poinformował, że po poprawkach wniesionych przez Komisje projekt uchwały zakłada wprowadzenie zwolnienia od podatku od nieruchomości dla gruntów, budynków oraz budowli związanych z „prowadzeniem nowo podjętej działalności gospodarczej na terenie gminy Latowicz, w ramach której nastąpi utworzenie co najmniej 5 nowych stanowisk pracy i ich utrzymanie przez okres zwolnienia – na 2 lata począwszy od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym został osiągnięty poziom zatrudnienia”.
Wójt Gminy powiedział, że przedmiotowa uchwała będzie stosowana odnośnie wszystkich podmiotów gospodarczych rozpoczynających działalność. Następnie stwierdził, że w obecnej chwili chodzi głównie o firmę „Forpłyt” p. Grzegorza Zadrożnego z Wielgolasu.
Następnie p. Hanna Gajowniczek – insp. ds. zobowiązań pieniężnych przedstawiła wniosek p. Zadrożnego, skierowany do Rady Gminy. We wniosku p. Zadrożny m.in. prosi o udzielenie jego firmie pomocy w formie zwolnienia podatkowego oraz deklaruje stworzenie docelowo miejsc pracy dla 100 mieszkańców gminy Latowicz (wniosek w załączeniu do protokołu).
P. Hanna Gajowniczek przedstawiła konsekwencje finansowe będące efektem podjęcia przez Radę proponowanej uchwały.
Wójt Gminy powiedział, że jego zdaniem należy sprzyjać przedsiębiorcom tworzącym nowe miejsca pracy, dlatego proponuje podjęcie przedstawionej uchwały.
Głos zabrała p. radna Jadwiga Śluzek. Stwierdziła, że p. Zadrożny otrzymał już w przeszłości pomoc od gminy Latowicz ponieważ kupił w roku 1996 działkę gminną za korzystną kwotę a następnie w roku 1997 gmina sfinansowała zmianę planu zagospodarowania przestrzennego działki będącej własnością p. Zadrożnego. P. radna powiedziała, że wobec powyższego oraz z uwagi na małe dochody budżetowe gminy uważa, iż w obecnej chwili nie można pozwolić sobie na podejmowanie uchwał w tak drastyczny sposób zmniejszających wpływy do budżetu i dlatego jest przeciwko podjęciu proponowanej uchwały. Pani Jadwiga Śluzek zauważyła, iż podobne działania (tzn. wspomagające lokalnych przedsiębiorców) nie były podejmowane w przypadku np. RAPIT-u, SKR-u lub firmy p. Dąbrowskiego.
Głos zabrał p. radny Zbigniew Piłatkowski. Powiedział, że jest za podjęciem proponowanej uchwały. Stwierdził, iż jego zdaniem byłaby to konsekwentna kontynuacja działań gminy rozpoczętych sprzedażą działki na której obecnie powstaje firma p. Żadrożnego. Ponadto p. radny powiedział, że należałoby się cieszyć, iż mamy w tym przypadku do czynienia z firmą opierającą się na polskim kapitale.
Głos zabrał p. radny Stanisław Parol. Stwierdził, że jest za podjęciem proponowanej uchwały wprowadzającej zwolnienia podatkowe. Powiedział, iż stworzenie w perspektywie nowych miejsc pracy dla mieszkańców gminy uważa za wartość wyższą jak wynikające z udzielenia zwolnienia doraźne straty dochodowe gminy. P. radny dodał jednocześnie, że rozumie także argumenty przedstawione przez p. Jadwigę Śluzek.
Ponieważ radni nie wnieśli więcej pytań, Przewodniczący Rady poddał zaproponowany projekt uchwały pod głosowanie.
Rada Gminy w obecności 14 radnych, 6 głosami „za” przy 8 głosach „przeciw” odrzuciła projekt uchwały zmieniającej uchwałę Nr III/12/02 Rady gminy w Latowiczu z dnia 9 grudnia 2002 r. w sprawie uchwalenia wysokości stawek, zasad poboru oraz zwolnień z podatku od nieruchomości położonych na terenie gminy Latowicz na 2003 r.

9
PODJĘCIE UCHWAŁY W SPRAWIE PRZYSTĄPIENIA DO OPRACOWANIA STRATEGII ROZWOJU GMINY LATOWICZ

Projekt uchwały przedstawił Wójt Gminy. Poinformował, że podjęcie uchwały jest konieczne z uwagi na to, iż przy ubieganiu się o środki z funduszy akcesyjnych Unii Europejskiej niezbędnym warunkiem będzie posiadanie przez gminę opracowanej strategii rozwoju. Ponadto opracowanie strategii ułatwi w pewnym stopniu planowanie działań gminy. Strategia zawierać będzie m.in. informacje mówiące o tym jakie inwestycje, w jakich działach i w jakiej kolejności planowane są do realizacji. W odniesieniu do kwestii zlecenia opracowania strategii odbyła się niedawno narada wójtów z powiatu mińskiego. Dokonano analizy ofert. Zdecydowano, że najkorzystniejsza jest oferta Instytutu Gmin Bałtyckch (3 tyś. euro). Powyższa cena będzie jeszcze negocjowana i istnieją szanse na jej obniżenie.
Ponieważ projekt uchwały był przedmiotem obrad Komisji, radni nie wnieśli pytań i Przewodniczący Rady poddał projekt uchwały pod głosowanie.
Rada Gminy w obecności 14 radnych, jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie przystąpienia do opracowania strategii rozwoju gminy Latowicz - uchwała Nr VIII/45/03 stanowi załącznik do protokołu.


10
PODJĘCIE UCHWAŁY W SPRAWIE ZMIAN W BUDŻECIE GMINY LATOWICZ NA 2003 ROK

Projekt uchwały przedstawiła p. Zofia Łodyga – Skarbnik Gminy.
Ponieważ projekt uchwały był przedmiotem obrad Komisji, radni nie wnieśli pytań i Przewodniczący Rady poddał projekt uchwały pod głosowanie.
Rada Gminy w obecności 14 radnych, jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie zmian w budżecie gminy Latowicz na 2003 rok - uchwała Nr VIII/46/03 stanowi załącznik do protokołu.

11
PODJĘCIE UCHWAŁY W SPRAWIE PRZYJĘCIA PROGRAMU GOSPODARKI ŚCIEKOWEJ GMINY LATOWICZ

Projekt uchwały przedstawił Wójt Gminy. Poinformował, że przy ubieganiu się o pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej konieczne jest posiadanie przez gminę opracowanego Programu Gospodarki Ściekowej. Gmina Latowicz ma taki program stworzony ale Fundusz wymaga uchwały w sprawie przyjęcia Programu. Uchwała taka nie została dotąd podjęta i stąd dzisiejsza propozycja podjęcia uchwały w sprawie przyjęcia Programu Gospodarki Ściekowej.
Ponieważ projekt uchwały był przedmiotem obrad Komisji, radni nie wnieśli pytań i Przewodniczący Rady poddał projekt uchwały pod głosowanie.
Rada Gminy w obecności 14 radnych, jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie przyjęcia Programu Gospodarki Ściekowej Gminy Latowicz - uchwała Nr VIII/47/03 stanowi załącznik do protokołu.


12
INFORMACJE NA TEMAT REALIZACJI INWESTYCJI:
a) budowy Stacji Uzdatniania Wody Chyżyny oraz pierwszego etapu sieci wodociągowej z przyłączami w m. Chyżyny
b) budowy sieci wodociągowej wraz z przyłączami dla m. Wielgolas

Informacje przedstawił Wójt Gminy – Bogdan Świątek.
Poinformował, że realizacja budowy Stacji Uzdatniania wody Chyżyny przebiega prawidłowo, zgodnie z harmonogramem robót. Budynek SUW wykonany jest obecnie w stanie surowym. We wnętrzu postawiono ścianki działowe i została położona glazura. Zbudowano już zbiornik wyrównawczy i wykonano połączenie SUW ze studnią. W następnej kolejności realizowane będzie pokrycie dachu. Ustalone terminy zakończenia prac muszą zostać bezwzględnie zachowane z uwagi na udział w inwestycji środków z funduszu przedakcesyjnego Unii Europejskiej „SAPARD”.
Odnośnie budowy sieci wodociągowej w Wielgolesie stwierdzić należy, iż planowane jest rozszerzenie zadania (zgodnie z przepisami zadanie można rozszerzyć do 20%). Liczba przyłączy wodociągowych na terenie Wielgolasu powiększona zostanie ze spodziewanych 118 do 140. Do końca lipca 2003 r. planowane jest zakończenie prac wodociągowych odnośnie zwartej zabudowy Wielgolasu. Zabudowa rozproszona ma być zwodociągowana do końca 2003 r.


13
ROZPATRZENIE SPRAWY DOT. POWSTANIA ZWIĄZKU GMIN DOLINY ŚWIDRA I EWENTUALNEGO PRZYSTĄPIENIA DO TEGO ZWIĄZKU GMINY LATOWICZ

Sprawę przedstawił Wójt Gminy – Bogdan Świątek. Poinformował, że inicjatorem powstania Związku jest gmina Kołbiel oraz współpracujący z nią prof. Kozłowski z SGGW w Warszawie. Profesor Kozłowski stara się przekonać gminy do realizacji koncepcji budowy stopni wodnych i kąpielisk na rzece Świder (głównie z myślą o przyciągnięciu mieszkańców Warszawy). Istnieje szansa, że gminy połączone w Związek mogłyby ubiegać się o środki (dotacje) np. z Ekofunduszu, którego zadaniem jest dbałość o czystość Morza Bałtyckiego, a więc tym samym o czystość zlewiska Bałtyku. Wójt powiedział, że proponuje przystąpienie do Związku, z założeniem ewentualnego wystąpienia w przypadku zbyt dużych kosztów lub słabych rokowań co do korzyści płynących z członkostwa.
Wójt Gminy poinformował, iż w przypadku zgody radnych na przystąpienie do Związku konieczne będzie podjęcie dwóch uchwał:
- w sprawie przystąpienia do utworzenia Związku Gmin Doliny Świdra
- w sprawie przyjęcia Statutu Związku Gmin Doliny Świdra
Pan radny Stanisław Parol zapytał czy w Statucie Związku zawarta jest informacja dotycząca sposobu porozumiewania się pomiędzy gminami wewnątrz Związku?
Pani Sekretarz Gminy – Barbara Zgódka powiedziała, że każda gmina deleguje do Związku swojego przedstawiciela. Ponadto Członkom składane będą sprawozdania z działalności Związku.
Ponieważ przedmiotowe kwestie były przedmiotem obrad Komisji, radni nie wnieśli więcej pytań i Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie projekt uchwały w sprawie przystąpienia do utworzenia Związku Gmin Doliny Świdra.
Rada Gminy w obecności 14 radnych, jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie przystąpienia do utworzenia Związku Gmin Doliny Świdra - uchwała Nr VIII/48/03 stanowi załącznik do protokołu.
Następnie Przewodniczący poddał pod głosowanie projekt uchwały w sprawie przyjęcia Statutu Związku Gmin Doliny Świdra.
Rada Gminy w obecności 14 radnych, jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie przyjęcia Statutu Związku Gmin Doliny Świdra - uchwała Nr VIII/49/03 stanowi załącznik do protokołu.

15
INFORMACJA Z DZIAŁALNOŚCI WÓJTA GMINY W OKRESIE MIĘDZY SESJAMI

Informacje przedstawił Wójt Gminy – Bogdan Świątek.
1) Podpisano umowę na wykonanie modernizacji oświetlenia ulicznego na terenie gminy Latowicz.
2) Podpisano umowę na wykonanie Biuletynu Informacji Publicznej.
3) Wójt Gminy uczestniczył w szkoleniach dotyczących spraw związanych ze wstąpieniem Polski do Unii Europejskiej (głównie funduszy strukturalnych).
4) 20 maja br. odbyła się uroczystość z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego.
5) Odbyła się kontrola z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dotycząca prawidłowości rozdysponowania środków przyznanych gminie Latowicz w ramach nagrody za zorganizowanie wysypiska odpadów.
6) Na 13 lipca br. planowane są obchody 30-lecia Zarządu Gminnego OSP – zorganizowane zostaną zawody strażackie.
7) Na 23 lipca br. ustalono termin przeprowadzenia konkursów na stanowiska dyrektorów w Zespołach Szkół w Latowiczu oraz w Wielgolesie.
8) Trwają przygotowania do zaplanowanej na 20 lipca br. uroczystości „Dni Gminy Latowicz”.



16
UDZIELENIE ODPOWIEDZI NA ZŁOŻONE INTERPELACJE
I ZAPYTANIA RADNYCH

Interpelacji i zapytań radnych nie było.

10
SPRAWY RÓŻNE

Pan radny Stanisław Parol poinformował, iż pewna osoba, która pracowała u niego dorywczo zwróciła się z prośbą o wydanie zaświadczenia potwierdzającego zatrudnienie, mówiąc, ze wymaga tego pracownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Pan radny poprosił o wyjaśnienie powyższej sprawy.
Pani Hanna Aksamitowska – kierownik GOPS-u wyjaśniła, że zapewne doszło do nieporozumienia, ponieważ w przypadku pracy dorywczej nie jest wymagane zaświadczenie od pracodawcy. Być może osoba, o której wspomniał p. Parol podała pracownikowi GOPS-u, iż ma stałe źródło utrzymania i wtedy pracownik mógł zażądać zaświadczenia.

Pan radny Marian Ośko poinformował, że ze względu na obowiązujące go ograniczenia dochodowe nie zawsze pobiera przysługujące mu diety radnego. Pan Ośko powiedział, iż chciałby aby diety, których nie pobiera przeznaczone były dla jego wsi.
11
PRZYJĘCIE PROTOKOŁU Z POPRZEDNIEJ SESJI RADY GMINY

Przewodniczący Rady Gminy poddał pod głosowanie przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
Rada Gminy w obecności 13 radnych (na sali nieobecna była p. Jadwiga Śluzek) jednogłośnie przyjęła protokół z poprzedniej sesji Rady Gminy.

12
ZAMKNIĘCIE SESJI RADY GMINY

W związku z wyczerpaniem uchwalonego porządku obrad Przewodniczący Rady Gminy zamknął sesję Rady Gminy w Latowiczu.

Na tym protokół zakończono.

Protokołował:

Przemysław Wróbel
Autor : insp. ds. obsługi Rady
Zredagował(a) : Przemysław Wróbel
Data wprowadzenia : 2004-05-12 12:29:37
Data ostatniej modyfikacji : 2004-05-12 12:29:37
Liczba wyświetleń : 2240



licznik odwiedzin: 2648214