logo
logo
Rada Gminy » Protokoły z sesji 2006-2010
2 sesja Rady Gminy Latowicz

4 grudnia 2006 roku

PROTOKÓŁ NR II/06

z sesji Rady Gminy Latowicz
odbytej dnia 4 grudnia 2006 roku
w sali posiedzeń Urzędu Gminy Latowicz


1
OTWARCIE SESJI RADY GMINY

Przewodniczący Rady Gminy - Jan Domański, o godzinie 930 otworzył sesję i po powitaniu radnych i gości oświadczył, iż zgodnie z listą obecności aktualnie w posiedzeniu uczestniczy 15 radnych, co wobec ustawowego składu Rady wynoszącego 15 osób stanowi quorum pozwalające na podejmowanie prawomocnych decyzji. (listy obecności radnych oraz sołtysów w załączeniu do protokołu).
W sesji uczestniczyli m.in.:
1. Bogdan Świątek-Górski - Wójt Gminy,
2. Wojciech Osiński - Zastępca Wójta,
3. Barbara Zgódka - Sekretarz Gminy,
4. Zofia Łodyga - Skarbnik Gminy,


2
PRZEDSTAWIENIE PORZĄDKU OBRAD

Przewodniczący Rady Gminy przedstawił, przekazany wcześniej wszystkim radnym następujący, proponowany porządek obrad:
1. Otwarcie sesji Rady Gminy.
2. Przedstawienie porządku obrad.
3. Interpelacje i zapytania radnych.
4. Złożenie ślubowania przez Wójta Gminy.
5. Podjęcie uchwały w sprawie powołania i ustalenia składów osobowych stałych komisji Rady Gminy Latowicz.
6. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w statucie gminy Latowicz.
7. Podjęcie uchwały w sprawie zarządzenia wyborów do organów wykonawczych sołectw na terenie gminy Latowicz.
8. Udzielenie odpowiedzi na złożone interpelacje i zapytania radnych.
9. Sprawy różne.
10. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji Rady Gminy.
11. Zamknięcie sesji Rady Gminy.



Przewodniczący Rady poprosił Radę oraz Wójta o wyrażenie stanowiska odnośnie zaproponowanego porządku obrad.
Pan radny Witold Kłos zapytał, czy właściwe jest, że najpierw w porządku obrad umieszczone jest ustalenie składów osobowych komisji a dopiero później dokonanie zmian w statucie, które mają przecież dotyczyć właśnie komisji.
Sekretarz Gminy wyjaśniła, że kolejność nie ma w tym przypadku znaczenia.
Ponieważ nie zgłoszono żadnych innych wniosków, przystąpiono do realizacji kolejnych punktów porządku obrad.


3
ZAPYTANIA I INTERPELACJE RADNYCH

Pan radny Stanisław Parol zgłosił wniosek dotyczący budowy drogi dojazdowej do pól i gospodarstw rolnych prowadzącej od skrzyżowania drogi powiatowej z drogą gminną w kierunku drogi wojewódzkiej w Budach Wielgoleskich. Pan radny poinformował, że droga ta ma charakter bardzo piaszczysty - stała się obecnie nieprzejezdna ze względu na bardzo wysokie koleiny. Stan taki utrzymuje się zarówno w okresie suszy jak też przy opadach deszczu. Z powyższych względów droga ta nie nadaje się, aby w okresie zimowym objąć ją odśnieżaniem. Pan Parol zaproponował, aby Wójt zgłosił przedmiotową drogę do budowy w oparciu o fundusze ochrony gruntów rolnych. Pan radny powiedział, iż taki wniosek zgłaszał już Wójtowi w ubiegłej kadencji (ok. 2 lata temu) i nie otrzymał żadnej odpowiedzi.
Następnie p. Stanisław Parol zgłosił powyższy wniosek w formie pisemnej na ręce Przewodniczącego Rady, a Przewodniczący przekazał go Wójtowi Gminy (kopia wniosku w załączeniu do protokołu).


4
ZŁOŻENIE ŚLUBOWANIA PRZEZ WÓJTA GMINY

Pani Wiesława Proczka - Przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej w Latowiczu wręczyła p. Bogdanowi Świątkowi-Górskiemu zaświadczenie o wyborze na wójta. Następnie p. Bogdan Świątek-Górski - Wójt Gminy złożył ślubowanie wypowiadając pełną treść ślubowania wójta gminy zawartego w ustawie o samorządzie gminnym tj.: "Obejmując urząd wójta gminy, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy." "Tak mi dopomóż Bóg."

5
PODJĘCIE UCHWAŁY W SPRAWIE POWOŁANIA I USTALENIA SKŁADÓW OSOBOWYCH STAŁYCH KOMISJI RADY GMINY LATOWICZ

Sekretarz Gminy powiedziała, aby radni zastanowili się czy w dniu dzisiejszym chcą wybrać składy 3 komisji (zgodnie z projektem uchwały), które po zmianach w statucie przejmą kompetencje 2 pozostałych, czy też pozostają przy starych zasadach - czyli 5 komisjach.
Pan Stanisław Parol powiedział, że nie jest przeciwny zmianie polegającej na zmniejszeniu liczby komisji do 2 i członkostwie radnego tylko w jednej komisji ale jednocześnie chciał zauważyć, iż w poprzedniej kadencji dla niego jako nowego radnego członkostwo w dwóch komisjach pomogło we wdrożeniu się w pracę radnego - być może byłoby to korzystne dla nowych radnych także w obecnej kadencji.
Pan Wojciech Osiński - Zastępca Wójta powiedział, że wraz ze zmianą ilości komisji proponowana jest także zmiana formy wypłacania diet radnym. Byłyby one wypłacane nie za każde posiedzenie, ale w formie ustalonego miesięcznego ryczałtu. Proponowana kwota diety to 250zł miesięcznie. Daje to 3000zł rocznie - takiej wielkości diety otrzymywali maksymalnie radni (średnio) miesięcznie przy poprzednim systemie wypłacania diet. Określenia wymaga jeszcze kwestia potrąceń w dietach za nieobecności - ale to już jest do ustalenia przez samych radnych - są różne możliwości np. potrącenie za każdą nieobecność określonej kwoty. Proponowany system ma na celu usprawnienie pracy zarówno radnym jak i Urzędowi Gminy. Nie będzie już dochodziło do sytuacji, gdy przed każdą sesją każdy radny jako członek dwóch komisji wysłuchiwał 2 razy tego samego od Wójta i pracowników Urzędu.
Pan radny Witold Kłos powiedział, że jest za tym, aby pozostać przy starych zasadach tzn. 5 komisjach i pracy każdego radnego w dwóch komisjach. Pan Kłos powiedział, iż kompetencje poszczególnych komisji nie pokrywają się dlatego zmniejszanie ich ilości i skumulowanie kompetencji 5 komisji w 3 nowych uważa za zbędne - zwłaszcza, że nie przyniesie to oszczędności finansowych. Pan radny stwierdził ponadto, iż jego zdaniem zryczałtowana dieta oznacza brak motywacji dla radnego. Pan Kłos powiedział, że zgłasza formalny wniosek, aby nie dokonywać proponowanych zmian w statucie i pozostawić 5 komisji pracujących na starych zasadach.
Pan radny Tadeusz Szczepańczyk powiedział, że jego zdaniem radni mogliby obawiać się "zamachu na kasę", ale z tego co słyszy takiego zamachu nie ma.
Pan radny Stanisław Parol powiedział, że "nikt tu nie mówi o kasie".
Pan Szczepańczyk powiedział, że ilość posiedzeń komisji będzie można dowolnie ustalić wg. potrzeb danej komisji, natomiast proponowane zmiany uważa za uzasadnione, bowiem sytuację, w której będąc w dwóch komisjach zapoznawał się przed każdą sesją dwukrotnie z tą samą tematyką uważa za zbędną, niewłaściwą.
Pan Wojciech Osiński - Zastępca Wójta powiedział, że oczywiście komisje mają różne dziedziny zainteresowania, ale jak przyjrzeć się np. planom pracy komisji na 2006 r. to np. w czerwcu i maju 3 komisje jadą do szkół sprawdzić potrzeby remontowe w szkołach - później w sierpniu 3 komisje jadą do szkół sprawdzić przygotowanie do rozpoczęcia nowego roku szkolnego itd. - tematy powtarzały się.
Pan radny Sławomir Odziemczyk powiedział, że jest nowym radnym, ale opowiada się za proponowanym zmniejszeniem liczby komisji do 3 i rozbudowaniem ich zakresu działania o zakres 2 likwidowanych komisji.
Pan radny Marek Skrzycki powiedział, że proponuje przegłosować omawianą kwestię i zamknąć dyskusję w tej sprawie, bowiem w przypadku, gdy zdecydowana większość radnych jest za proponowanymi zmianami dyskusja dalsza nie ma sensu.
Pan radny Stanisław Parol powiedział, że chciałby być dobrze zrozumiany - nie chodzi mu w tej sprawie absolutnie o pieniądze. Nie upiera się przy tym, aby nie dokonywać zmian.
Pan radny Kazimierz Sekuła powiedział, że proponuje, aby w przypadku usprawiedliwionej nieobecności nie potrącać radnemu za nieobecność na posiedzeniu części należnej diety.
Wójt Gminy wyjaśnił, że sprawami diet Rada będzie się zajmować na jednej z kolejnych sesji.
Wobec tego, iż nie zgłoszono więcej pytań Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie wniosek p. radnego Witolda Kłosa, aby nie dokonywać proponowanych zmian w Statucie Gminy i pozostawić liczbę 5 komisji.
Rada Gminy Latowicz w obecności 15 radnych, 3 głosami "za" przy 10 głosach "przeciw" oraz 2 "wstrzymujących" odrzuciła wniosek p. Witolda Kłosa.
Wobec powyższego Przewodniczący Rady poinformował, że należy teraz ustalić składy osobowe 3 komisji: Rewizyjnej, Planowania Budżetu i Finansów oraz Rolnictwa. Przewodniczący Rady wyjaśnił, że Rada będzie głosowała nad każdym zgłoszonym do składu komisji kandydatem. Pięciu kandydatów z największą ilością głosów wejdzie w skład danej komisji. Przewodniczący poprosił o zgłaszanie kandydatów do Komisji Rewizyjnej.
Zgłoszono następujących kandydatów:
1) Cecylia Pielasa
2) Wiesław Świątek
3) Stanisław Parol
4) Marek Skrzycki
5) Witold Kłos
6) Tadeusz Szczepańczyk
7) Iwona Bontruk
8) Wojciech Olko
Wszystkie zgłoszone osoby wyraziły zgodę na kandydowanie.
Następnie przeprowadzono serię głosowań nad każdym zgłoszonym kandydatem.
W wyniku przeprowadzonych głosowań poszczególni kandydaci otrzymali następującą ilość głosów:
1) Cecylia Pielasa - 14 "za" - 1 "wstrzymujący"
2) Wiesław Świątek - 12 "za" - 3 "wstrzymujące"
3) Stanisław Parol - 4 "za" - 11 "wstrzymujących"
4) Marek Skrzycki - 13 "za" - 2 "wstrzymujące"
5) Witold Kłos - 3 "za" - 12 "wstrzymujących"
6) Tadeusz Szczepańczyk - 11 "za" - 4 "wstrzymujące"
7) Iwona Bontruk - 10 "za" - 5 "wstrzymujących"
8) Wojciech Olko - 7 "za" - 8 "wstrzymujących"
Przewodniczący Rady poinformował, że w wyniku przeprowadzonego głosowania do składu Komisji Rewizyjnej wybrani zostali:
1) Cecylia Pielasa
2) Wiesław Świątek
3) Marek Skrzycki
4) Tadeusz Szczepańczyk
5) Iwona Bontruk
Przewodniczący poprosił o zgłaszanie kandydatów do Komisji Planowania Budżetu i Finansów.
Zgłoszono następujących kandydatów:
1) Hanna Zawadka
2) Wojciech Olko
3) Jan Domański
4) Sławomir Odziemczyk
5) Robert Skwara
6) Stanisław Parol
7) Witold Kłos
Wszystkie zgłoszone osoby wyraziły zgodę na kandydowanie.
Następnie przeprowadzono serię głosowań nad każdym zgłoszonym kandydatem.
W wyniku przeprowadzonych głosowań poszczególni kandydaci otrzymali następującą ilość głosów:
1) Hanna Zawadka - 13 "za" - 2 "wstrzymujące"
2) Wojciech Olko - 11 "za" - 4 "wstrzymujące"
3) Jan Domański - 10 "za" - 5 "wstrzymujących"
4) Sławomir Odziemczyk - 13 "za" - 2 "wstrzymujące"
5) Robert Skwara - 11 "za" - 4 "wstrzymujące"
6) Stanisław Parol - 8 "za" - 7 "wstrzymujących"
7) Witold Kłos - 7 "za" - 8 "wstrzymujących"
Przewodniczący Rady poinformował, że w wyniku przeprowadzonego głosowania do składu Komisji Planowania Budżetu i Finansów wybrani zostali:
1) Hanna Zawadka
2) Wojciech Olko
3) Jan Domański
4) Sławomir Odziemczyk
5) Robert Skwara
Przewodniczący Rady poinformował, że wobec powyższego pozostali radni w liczbie pięciu, którzy nie otrzymali jeszcze przydziału do pracy w komisjach skierowani są do pracy w Komisji Rolnictwa.
Są to następujący radni:
1) Stanisław Kowalski
2) Mirosław Listopad
3) Kazimierz Sekuła
4) Witold Kłos
5) Stanisław Parol
Następnie Przewodniczący poprosił, aby radni wybrani do poszczególnych komisji dokonali spośród siebie wyboru przewodniczących i ewentualnie zastępców komisji.
Dokonano następującego wyboru:
1) Komisja Rewizyjna:
Tadeusz Szczepańczyk - Przewodniczący
Marek Skrzycki - Zastępca
2) Komisja Planowania Budżetu i Finansów:
Robert Skwara - Przewodniczący
Hanna Zawadka - Zastępca
3) Komisja Rolnictwa:
Witold Kłos - Przewodniczący
Wobec powyższego Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie proponowany skład Komisji Rewizyjnej wraz z ustalonymi funkcjami Przewodniczącego i Zastępcy.
Rada Gminy Latowicz w obecności 15 radnych, 14 głosami "za" przy 1 "wstrzymującym" powołała Komisję Rewizyjną w proponowanym składzie.
Wobec powyższego Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie proponowany skład Komisji Planowania Budżetu i Finansów wraz z ustalonymi funkcjami Przewodniczącego i Zastępcy.
Rada Gminy Latowicz w obecności 15 radnych, jednogłośnie powołała Komisję Planowania budżetu i Finansów w proponowanym składzie.
Następnie Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie proponowany skład Komisji Rolnictwa wraz z ustalonymi funkcjami Przewodniczącego i Zastępcy.
Rada Gminy Latowicz w obecności 15 radnych, 14 głosami "za" przy 1 "wstrzymującym" powołała Komisję Rolnictwa w proponowanym składzie
Uchwała Nr II/3/06 w sprawie powołania i ustalenia składów osobowych stałych komisji Rady Gminy Latowicz stanowi załącznik do protokołu.


6
PODJĘCIE UCHWAŁY W SPRAWIE ZMIAN W STATUCIE GMINY LATOWICZ

Projekt uchwały przedstawiła p. Barbara Zgódka - Sekretarz Gminy. Poinformowała, że tak jak było to już przedstawiane proponowane zmiany mają polegać na zmniejszeniu liczby Stałych Komisji Rady Gminy z 5 do 3 oraz przejęciu zakresu obowiązków przez powstałe komisje od 2 likwidowanych.
W wyniku dokonanych zmian powstaną 3 następujące komisje:
1) Komisja Rewizyjna.
2) Komisja Budżetu, Finansów, Zdrowia, Spraw socjalnych, Oświaty i Kultury Fizycznej.
3) Komisja Rolnictwa, Bezpieczeństwa Publicznego, Ochrony Przeciwpożarowej i Ochrony Środowiska.
Ponieważ radni nie wnieśli pytań Przewodniczący Rady poddał proponowany projekt uchwały pod głosowanie.
Rada Gminy Latowicz w obecności 15 radnych, 14 głosami "za" przy 1 "wstrzymującym" podjęła uchwałę w sprawie zmiany Statutu Gminy Latowicz - uchwała Nr II/4/06 stanowi załącznik do protokołu.


7
PODJĘCIE UCHWAŁY W SPRAWIE ZARZĄDZENIA WYBORÓW DO ORGANÓW WYKONAWCZYCH SOŁECTW NA TERENIE GMINY LATOWICZ

Projekt uchwały przedstawiła p. Barbara Zgódka - Sekretarz Gminy. Pani sekretarz wyjaśniła, że wraz z zakończeniem kadencji Rady Gminy kończy się kadencja organów wykonawczych sołectw i zachodzi konieczność ich ponownego wyboru.
Pani Sekretarz poinformowała, że projekt uchwały zakłada przeprowadzenie zebrań z wyborem sołtysów do końca stycznia 2007 r.
Ponieważ radni nie wnieśli pytań Przewodniczący poddał projekt uchwały pod głosowanie.
Rada Gminy Latowicz w obecności 15 radnych, jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie zarządzenia wyborów do organów wykonawczych sołectw na terenie gminy Latowicz - uchwała Nr II/5/06 stanowi załącznik do protokołu.

8
UDZIELENIE ODPOWIEDZI NA ZŁOŻONE INTERPELACJE
I ZAPYTANIA RADNYCH

Wójt Gminy poinformował, że p. radny Stanisław Parol otrzyma na złożony podczas dzisiejszej sesji wniosek odpowiedź pisemną.


9
SPRAWY RÓŻNE

Przewodniczący Rady poinformował, ze na najbliższych posiedzeniach Komisji wszyscy radni otrzymają do wypełnienia oświadczenia majątkowe.
Pan Przewodniczący poprosił, aby wszyscy wypełnili oświadczenia i złożyli je do niego na najbliższej Sesji Rady.

Następnie ustalono, ze kolejna sesja Rady Gminy odbędzie się w dniu 11 grudnia 2006 r. o godzinie 1000.

Pan radny Stanisław Kowalski zapytał p. Wójta czy na terenie gminy pracuje obecnie lub będzie pracować w najbliższym czasie równiarka. Pan Kowalski powiedział, że są trudności z przejazdem na drogach gminnych gruntowych na terenie Wielgolasu. Są tam obecnie bardzo duże ubytki w nawierzchni. Pan radny stwierdził, że jego zdaniem obecnie pogoda jest właściwa, aby przeprowadzić na tych drogach niezbędne prace równiarką.

Pan radny Sławomir Odziemczyk poinformował, że duże ubytki w nawierzchni występują na ul. Grundowej w Latowiczu.
Pan radny stwierdził, iż w tym przypadku wskazane byłoby uzupełnienie, zasypanie ubytków takim samym kruszywem jakie było już na ul. Grundowej stosowane oraz następnie ubicie zasypanych dołków.

Pan Ryszard Podobas - sołtys ze Stawku zapytał o stan prac w sprawie przydomowych oczyszczalni ścieków.
Wójt Gminy poinformował, że zakończone zostały prace związane z badaniami gruntu. Wyniki zostały przekazane do UG oraz do projektanta. Teraz projektant powinien dojechać do każdej osoby w celu ustalenia już ostatecznej lokalizacji przydomowej oczyszczalni.
W projekcie budżetu te oczyszczalnie są zaplanowane na lata 2007-2008 - jak będzie to tak naprawdę będzie zależało od zakończenia sprawy związanej z dofinansowaniem budowy Sali sportowej w Latowiczu - wtedy będzie wiadomo na co nas będzie stać.

Pan Stanisław Parol zapytał czy są znane wstępne koszty tych oczyszczalni, ponieważ może nie trzeba będzie aż tak dużych środków z budżetu - chodzi o spodziewane dofinansowanie. Może wtedy należałoby przystąpić do wykonania za jednym razem większej ilości oczyszczalni niż jest to planowane - może w takim przypadku wykonawca zszedłby z ceny
Wójt powiedział, że z wyliczeń wynika, iż będzie to koszt ok.15tyś.zł brutto za jedną oczyszczalnię. Są dwie metody występowania o dofinansowanie. Albo do WFOŚiGW - wtedy trzeba mieć 10% wkładu własnego aby pożyczyć od nich pieniądze, które są później umarzane w 35% - albo z UE czyli z Regionalnego Programu Operacyjnego - tutaj nie ma jeszcze rozporządzenia czyli nie ma określonych szczegółowych zasad. Jeśli sprawdzą się przewidywania, to może się okazać, iż nie będzie tu wymagany tak duży wkład własny jak to miało miejsce dotychczas przy korzystaniu ze środków z UE (15%-30%). Nie jest to jednak pewne i nie wiadomo dokładnie kiedy ten program ruszy - prawdopodobnie dopiero w połowie 2007 r. i być może skorzystanie z niego będzie możliwe dopiero w 2008 r.

Pan radny Witold Kłos poinformował, iż pewna firma z Garwolina robiła w 2006 r. przydomowe oczyszczalnie za 2,5 tyś.zł (łącznie z projektem).

Pan Marian Fijołek - sołtys z Dąbrówki poinformował, że w bardzo złym stanie jest nawierzchnia drogi powiatowej na odcinku od Latowicza do Dąbrówki. Pan sołtys powiedział, że droga ta była niedawno naprawiana przez Zarząd Dróg Powiatowych po zniszczeniu jej przez transport żwiru, ale chyba była wadliwie naprawiona bowiem obecnie są już w niej 20cm ubytki. Pan sołtys powiedział, że jego zdaniem drogi tej w obecnym stanie nie można zostawić na zimę.
Wójt Gminy powiedział, że zarządcą drogi jest Powiat Miński. Droga została naprawiona przez Powiat chyba złą technologią, ponieważ widać, że masa bitumiczna nie przykleiła się w prawidłowy sposób do podbudowy. W ubytkach widać, że pęknięta jest tylko warstwa wierzchnia. Być może jest to związane ze złą nakładką bitumiczną. Możliwe, że kiedyś zrobiono też za mały podkład ze żwiru - wybrano za mało torfu. Robione są obecnie badania laboratoryjne. Uszkodzenia te widział osobiście Starosta podczas ostatniej wizyty na sesji rady w Latowiczu. Pan Wójt powiedział, że nie co liczyć na to, iż przed zimą zostanie przeprowadzona jakaś gruntowna naprawa. Będzie natomiast prawdopodobnie przeprowadzone uzupełnienie ubytków poprzez wstrzyknięcie w nie masy bitumicznej. Na wiosnę firma w ramach gwarancji będzie naprawiała drogę.

Pan radny Stanisław Parol poruszył sprawę transportu kruszywa z Transboru 40-tonowymi samochodami. Mieszkańcy skarżą się na to twierdząc, że tak użytkowana droga ulegnie szybkiej dewastacji.
Wójt Gminy powiedział, że jedyne. Co można zrobić to w porozumieniu z Zarządem Dróg Powiatowych ustawiać znaki o ograniczeniu tonażu.
Pani sołtys z Borówka powiedziała, że znaki stoją, ale zakazy nie są przestrzegane.
Wójt powiedział, że jedyną możliwością jest pisanie skarg - ściąganie służby drogowej i Policji.
Pan Parol powiedział, że sugestie mieszkańców idą w tym kierunku, aby Wójt spróbował się porozumieć z właścicielami kruszywa, aby partycypowali w kosztach napraw nawierzchni drogi.
Wójt powiedział, że zorganizuje spotkanie z właścicielami kruszywa. Naprawiali już oni odcinek drogi z Bud Wielgoleskich do Starogrodu ale jest to już zepsute. Na spotkaniu poinformuję ich jakie są ograniczenia w tonażu i jakie możemy podjąć działania w przypadku ich nie przestrzegania.

Pan Wójt poinformował, że jeśli chodzi o pracę równiarki to pogoda jest wprawdzie dzisiaj dobra ale jest już zapowiadane jej pogorszenie i użycie teraz równiarki wiązałoby się z ryzykiem.

Pani Hanna Banasiak - sołtys z Latowicza zapytała o budynek po byłej mleczarni w Latowiczu. Powiedziała, że teren jest zdewastowany i nie jest zabezpieczony przed dostępem z zewnątrz. Dzieci urządzają tam sobie zabawy - jest to niebezpieczne.
Pan Wojciech Osiński - Zastępca Wójta powiedział, że wielokrotnie rozmawiał w tej sprawie z prezesem fundacji, która jest właścicielem obiektu i prezes obiecywał, że wszystko będzie uporządkowane. Niestety obietnicy nie spełnił. Napisane też zostało pismo upominające, którego p. prezes nie odebrał. Podatki są ściągane na drodze egzekucji poprzez Urząd Skarbowy.


10
PRZYJĘCIE PROTOKOŁU Z POPRZEDNIEJ SESJI RADY GMINY

Przewodniczący Rady Gminy poddał pod głosowanie przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
Rada Gminy w obecności 15 radnych, 14 głosami "za" przy 1 "wstrzymującym" przyjęła protokół z poprzedniej sesji Rady Gminy.

11
ZAMKNIĘCIE SESJI RADY GMINY

W związku z wyczerpaniem się porządku obrad p. Jan Domański - Przewodniczący Rady Gminy zamknął II sesję Rady Gminy Latowicz.

Na tym protokół zakończono.

Protokołował:

Przemysław Wróbel
Autor : insp.ds. Rady Gminy i organizacji
Zredagował(a) : Przemysław Wróbel
Data wprowadzenia : 2009-03-13 10:57:09
Data ostatniej modyfikacji : 2009-03-13 10:57:09
Liczba wyświetleń : 1194



licznik odwiedzin: 2648214